Un sfat va rog - tatal meu ii trimite mesaje foarte urate logodnicului meu, îl jignește

13-05-2021
Floarea16
Nu este medic/terapeut
Floarea16
Buna ziua, am 26 de ani și sunt într-o relație cu actualul logodnic de 3 ani și jumătate. El este musulman, ne înțelegem bine, i-am cunoscut părinții și face parte dintr-o familie ok, fara a fi ieșiți din comun cu partea religioasă. Urmează să ne căsătorim, fiecare își va păstra religia, singura problema ar fi tatăl meu. Încă de la început nu a fost de acord cu relația, dar din momentul in care am spus că este ceva serios a devenit și mai agresiv. Ii trimite mesaje foarte urate logodnicului meu, îl jignește, nu îl primește în casă și nu vrea să audă de el. Ce as putea face in acest sens? Îmi puteți da un sfat? Din cauza lui apar diferite discuții în relație, nu grave dar suntem deranjați de comportamentul lui. Am incercat sa discut cu el, dar daca nici după cei aproape 4 ani nu și-a schimbat părerea..nu știu ce as putea sa mai fac..
Multumesc
1 comentarii
0
13-05-2021, ora 20:48
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua. Cititi blogul Alinei, Casatoria cu musulmani, capcana periculoasa. Sunt sute de povesti acolo.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Impactul monitorizării parentale asupra comportamentelor și experiențelor adolescenților
  • O relație apropiată între copil și părinte este benefică pentru sănătatea mentală și relațiile sociale ale copilului la maturitate
  •