Unghie desprinsă
Anul acesta in concediu am reusit sa imi desprind unghia mare de la picior fiindcă am alunecat pe niste pietricele pe plaja
Ideea este ca am scurtat unghia destul de mult ca sa nu o agat.nu s-a infectat deloc apa fiind sărată probabil a contribuit.
Insa de o luna jumatate parca nu creste nimic ci tot asa se tine doar in cuticula atat nici nu s-a lipit la loc.
E posibil sa nu mai creasca deloc?trebuie sa merg la doctor sa o smulgă?
Va rog mult sa imi raspundeti.
Multumesc in avans.
Multa sănătate
Ideea este ca am scurtat unghia destul de mult ca sa nu o agat.nu s-a infectat deloc apa fiind sărată probabil a contribuit.
Insa de o luna jumatate parca nu creste nimic ci tot asa se tine doar in cuticula atat nici nu s-a lipit la loc.
E posibil sa nu mai creasca deloc?trebuie sa merg la doctor sa o smulgă?
Va rog mult sa imi raspundeti.
Multumesc in avans.
Multa sănătate
5 comentarii
Buna ziua,
Mergeti la medicul dermatolog pentru un examen clinic si eventual tratament.
o zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
Mergeti la medicul dermatolog pentru un examen clinic si eventual tratament.
o zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
Mulțumesc mult.
Intre timp unghiuta veche a cazut si se vede ca...creste alta noua.sper ca va fi totul ok.Mulțumesc încă o data pentru ajutor
Intre timp unghiuta veche a cazut si se vede ca...creste alta noua.sper ca va fi totul ok.Mulțumesc încă o data pentru ajutor
Buna seara.
Am si eu o problema cu unghiile de la picioare. De ceva vreme, 1 an 2, mi s-au desprins 2 unghii de pe patul unghial. Nu pot sa spun cu certitudine daca a fost cauzata de un traumatism, substanta toxica sau altceva. Tin sa mentionez ca nu am avut unghii false, nu am facut pedichiura la salon.
Am incercat mai multe solutii pentru a scapa de acesta problema si nu am reusit nicicum. Din nefericire nu pot atasa poze, ca sa vedeti exact despre ce vorbesc.
Va rog ajutati-ma cu un sfat, sau ceva.
Multumesc anticipat
Am si eu o problema cu unghiile de la picioare. De ceva vreme, 1 an 2, mi s-au desprins 2 unghii de pe patul unghial. Nu pot sa spun cu certitudine daca a fost cauzata de un traumatism, substanta toxica sau altceva. Tin sa mentionez ca nu am avut unghii false, nu am facut pedichiura la salon.
Am incercat mai multe solutii pentru a scapa de acesta problema si nu am reusit nicicum. Din nefericire nu pot atasa poze, ca sa vedeti exact despre ce vorbesc.
Va rog ajutati-ma cu un sfat, sau ceva.
Multumesc anticipat
Buna ziua
Poate fi traumatism sau o ciuperca sau.Mergeti la un medic dermatolog pentru stabilirea diagnosticului
o zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
Poate fi traumatism sau o ciuperca sau.Mergeti la un medic dermatolog pentru stabilirea diagnosticului
o zi buna,
dr Claudia Artenie
medic primar dermatolog
Buna ziua!va recomand un consult intr-o Clinica de Podiatrie!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 7am o problema cu unghia de la picior
- 3unghii rosii la varf si exfoliate
- 6unghii cu un canal longitudinal - e vreo problema?
- 4Nu ii mai cresc unghiile!!!
- 40Unghie crescuta in carne
- 4unghia a fost smulsa? Mai am sanse sa creasca?
- 1unghiile de la maini desprinse de piele
- 3Am un miros urat la unghiile de la picioare
- 2unghie smulsa
- 0coaja formata(cred) pe locul operatiei de unghie incarnata
- 1Unghie dezlipita de cazuta
- 11Boli sexuale!
- 1piele moarta langa unghie
- 1Probleme ale unghiei piciorului
- 1Infectie zona mediana unghiala - police
- 4Dungi negre sub unghii
- 1Bucata de carne sub unghie
- 2Unghie deformată
- 2Posibilă tumoră glomus
Mai multe informații despre: Unghia
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: