unghii
Buna ziua, ma scuzati de deranj cred ca am aceeasi problema ca mama si bunica mea adica ungiile de la picioare cele mari mi se mananca pur si simplu pe dinautru si nu stiu ce ar trebui sa fac.adik mi se inegreste unghia si chiar daca pe dinafara arata intreaga pe dinauntru pur si simplu nu mai este lipita de piele aceeasi problema a avut-o si bunica si mama mea o are ma puteti ajuta va rog?//
1 comentarii
Buna ziua, in septembrie 2011 am fost operata la ambele picioare, pentru ca aveam la degetele mari unghii incarnate, nu a fost o operatie grea, usoara as zice 15 minute, dar chiar si dupa operatie mergand la 2 zile la spital pentru schimbarea pansamentelor, recuperarea a fost cam lunga.unghiile nu mi-au cazut, in schimb de la sfarsitul lunii decembrie de anu trecut au inceput sa coaca iar desi am taiat unghia in linie dreapta cum mi-a explicat doctorul si asistenta, acum sunt din nou zic eu in stare urata desi imi fac pansamente cu betadina, locul tot supureaza si nu mai suport psihic sa trec iar prin operatie la ambele degete, prin anestezie, prin taiere prin tot...o doctorita m-a indrumat sa iau baneocin unguent si inainte de aplicarea lui sa spal locul infectat cu alcool iodat.Va rog sa ma indrumati ce sa fac?Ma tem pentru viata mea, si ma tem ca infectia ar putea sa se raspandeasca in corp.Va multumesc
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Ce e? -umflaturi gen pete pe piele- avanseaza f repede
- 0Iritatie cu cojite
- 0Pete rosii pe corp
- 4Hipomelanoza idiopatica
- 3Mâini crapate
- 1Durere cos langa anus
- 5Acarieni - Am niste mușcături de acarieni pe corp și-i simt cum umbla pe mine și când înțeapă.
- 1Eczema "dubioasă"
- 1Problema serioasa sau hematom ?
- 3Cum estompăm ridurile?