Ureche infundata, durere si sangerari

07-09-2010
Xupi
Nu este medic/terapeut
Xupi
Buna ziua! De o saptama am inceput sa am o senzatie de ureche infundata, aceasta senzatie a persistat timp de o saptamana si pe langa senzatia de infundat a aparut si durere, atat la nivelul urechei cat si la nivelul maselei de pe partea cu urechea. Dupa o zi, doua a inceput si o mica sangerare. Am luat 6 ziele antibiotice ( mai precis amoxil), am avut 3-4 zile in care nu m-a deranjat deloc si dupa terminarea tratamentului cu antibiotice a reaparut durerea si sangerarea.Oare ce problema poate fi? As dorim sa ma ajutati cu un raspuns. Va multumesc anticipat! Alex
4 comentarii
0
07-09-2010, ora 22:29
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
se impune un consult ORL.. obligatoriu !!!
0
07-09-2010, ora 23:13
Xupi
Nu este medic/terapeut
Xupi
Acum sunt plecat in vacanta, in Crecia, de asta am apelat la dvs. Ma intorc in cca o saptamana acasa si de asta as vrea sa aflu cam ce ar putea fi, si ce as putea face ca sa ameliorez situatia. Ar pute fi si o problema de la apa de mare, deoarece in ultimul timp am fost foarte des la mare. Va multumesc!
0
07-09-2010, ora 23:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
si eu sunt in barselona..
daca ai Uscator de par.. sufla aer cald in ureche.. mult ( sa se evapore apa de acolo)
dupa care pui in ureche ceva alcool. ( vodca, wiski).. stai 5 minute.. si iarasi usuci ureche bine cu uscatorul de par.
0
07-09-2010, ora 23:20
Xupi
Nu este medic/terapeut
Xupi
Metoda uscatorului am incercat-o :), imi mai ramane alcoolul. Daca nici asta nu da rezultatea cred ca ma apuc sa il beau poate asa reusesc sa ameliorez ceva ( si asa ca am terminat cu antibioticile)... glumesc. Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urechi înfundate
  •