Ureche interna - întrerupere canal semicircular posterior stânga și anterior dreapta

22-10-2019
Alex003
Nu este medic/terapeut
Alex003
Buna ziua tuturor. Am primit diagnosticul in urma unui CT la urechea interna de întrerupere canal semicircular posterior stânga și anterior dreapta iar medicul mi a prescris 4 Bones ultra 6 luni, urmat de un stil de viață corespunzător afecțiunii. Întrebarea mea e următoarea : din cauza aceasta pot sa fiu amețit mai mereu ? Mai mult senzație de pierdere de echilibru. Mulțumesc mult !
3 comentarii
1
22-10-2019, ora 14:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pentru Ameteala...
1 conteaza starea tractului digestiv.. ca acolo se face sangele si calitatea lui
2 conteaz KG in plus sau minus.. Hidratarea si alimentatia corecta
3 starea coloanei cervicale
sma probelme pot da ameteala
asa ca aici.. nu ai cum sa gasesti un raspuns.. trebuie sa te vada cineva si sa puna toate simptomele cap la cap...
0
22-10-2019, ora 14:28
Alex003
Nu este medic/terapeut
Alex003
Mulțumesc pentru răspuns domnule doctor. Analizele de sânge sunt bune. Am fost până acum la neurolog( de 2 ori ) , mi a spus că sunt bine.
Am fost la un centru de kinetoterapie și au spus că, coloana este in regula și nu îmi recomanda nimic pentru asta.
Am luat bilobil forte aproape o lună, nimic îmbunătățit. Pe cauza psihiatrica nu este. Am fost și la un gastroenterolog cu un reflux. Mi au făcut ecografie și a spus că este ok și să am grijă cu ce mănânc. Alcool nu consum deloc, ficatul nu este gras. Înălțimea este 1.73 și am 78 kg.
0
22-10-2019, ora 15:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cu rezultatul de la CT mergeti in Clinica ORL.. oras universitar..sa vada acolo urechea si sa interpreteze corect acel CT...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.