Urgent rasp - nod in gat

21-10-2015
Teony213
Nu este medic/terapeut
Teony213
De ceva timp ma confrunt cu un nod in gat..nu am probleme cu respiratia de mancat pot manca.am fost la medic prima data cu niste probleme de stomac eram constipata mereu si nu ma simteam bine precizez ca nu sunt in tara.mi-a dat pt stomac spasmo canulase vreau sa zic ca mi-a trecut nu mai sunt constipata insa am ramas cu senzatia de nod in gat acum se simte doar un pic pe partea dreapta.si cateodata dar nu mereu am senzatia ca ma ustura gatul si cand mananc uneori simt ceva ca un intepatura in spate ca si cum ma zgarie cineva...ma doare si capul foarte rau il simt asa greu si simt o presiune sus la nas intre ochi..banuiesc ca poate fi sinuzita dar nu stiu sigur.vreau un rasp va rog ce as putea face pt senzatia de nod in gat..si dupa pt durerea de cap pe care o am cam de doua zile
4 comentarii
0
21-10-2015, ora 20:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ai un reflux gastro-esofagian care afecteaza faringele
gasesti pe forum multe sfaturi la acest subiect
0
22-10-2015, ora 10:12
Teony213
Nu este medic/terapeut
Teony213
Domnu doctor inca o intrebare..imi cunosc corpul si stiu cum e.de vreo 2 sapt simt ceva ce ma jeneaza sub coasta in partea stanga precizez ca este mai proeminenta coasta acum si nu stiu de ce?nu am dureri dar ma jeneaza.pana acum doua sapt nu aveam nimic.poate fi splina marita si de asta sa para mai proeminenta coasta?va rog un rasp
0
22-10-2015, ora 12:26
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
problema cu coasta este relativa.. poate sa fie o contractie a diafragmei si sa dea acea asimetrie
cauza tot o gastrita poate fi cu reflux
asa ca mergi si faci investigatii la gastrologie
0
22-10-2015, ora 12:52
Teony213
Nu este medic/terapeut
Teony213
Momentan nu pot ajunge la doctor...nu sunt in tara.iar costurile aici sunt foarte mari...si nu dispun acum de acesti bani.ce as putea face pana voi putea ajunge la doctor...vreau sa spun ca senzatia de nod in gat a disparut si aciditatea iau de doua zile tratament dar pt problema cu coasta ce as putea face?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •