Respirație greoaie și tuse seaca

11-10-2018
LucianRko
Nu este medic/terapeut
LucianRko
Buna dimineața în urma cu câteva zile mai exact sâmbătă am inceput sa am o durere puternica de măsea și văzând că nu trece am luat două pastile de algocalmin. Duminica dimineața văzând că nu cedează durerea am mai luat una care însă a rămas blocată in gat nu chiar pe mijlocul gatului ușor pe partea stângă.Am băut multe lichide sperând că se va dizolva însă și acum mai ii simt un pic prezenta.Dupa acest episod am făcut febra, am vomat, am avut dificultăți în respirație pe partea stângă a gâtului și tuse seaca.Am fost luni la spital unde mi s-au spus că e o inflamație a faringelui și o ușoară pneumonie interstetiala la plămânul stang.Am fost pus la perfuzie și mi s-au prescris algocalmin fiole+parasinus.Febra a trecut, starea de voma la fel însă prezenta corpului străin, tusea seacă și dificultatea in respirație au rămas.Ce pot face sa scap de acest nod în gât, cat va mai dura până Va dispărea complet disconfortul acesta?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.