urinat straniu: am eliminat cum ar fi o pulbere umeda colorata roz fucsia

26-11-2007
gabisilv
Nu este medic/terapeut
gabisilv
buna ziua, doctore !
am 36 ani si ma lovesc de aceeasi curioasa problema de acum aproape un an. Ultimele doua zile am urinat straniu : am eliminat cum ar fi o pulbere umeda colorata roz fucsia. asa cum a aparut a si disparut ! mentionez ca acum nu am dureri, dar am avut dureri de spate acum o luna, inexplicabile, si nu e prima data !
multumesc mult penru atentie !
4 comentarii
0
26-11-2007, ora 00:00
invinge
Nu este medic/terapeut
invinge
si eu am la fel si am fost depistat cu virusul e colii si cu stafilococ auriu.
am incercat cu multe antibiotice dar nimic mai repet acum si cu zinat dar daca afli ceva te rog sa ma anunti si pe mine -
eu ptr erectie am luat maraton 2 pastile intr-o doza si e binisor, nici nu mai urinez asa des acel lichid
0
27-11-2007, ora 00:00
gabisilv
Nu este medic/terapeut
gabisilv
multumesc, asa gandeam si eu ! si ai dreptate nu reusesc sa consum destul de multe lichide ; dar ma voi stradui, pe viitor !
0
11-02-2008, ora 00:00
gabisilv
Nu este medic/terapeut
gabisilv
buna ziua din nou !
Am o noua problema, si nu as vrea sa cred ca e varsta. cam de 2 luni mi se umfla bratul drept, cateodata si stangul, cami este greu sal indoi de la cot. cel mai mult ma deranjeaza mana umflata mai tot timpul, zi si noapte. Se umfla aparent fara nici un motiv serios, vorbind la telefon, obligata fiind apoi sa schimb mana cu care tin telefonul, sau spaland vase.
Am inceput sa beau destul, cel putin 1, 5 litri pe zi.
Ar putea avea legatura cu faptul ca incepand cu aceeasi perioada lucrez fizic mult cu bratele ?

multumesc !
gabriela
0
11-02-2008, ora 00:00
invinge
Nu este medic/terapeut
invinge
Relatarea ta ma face sa suspectez tot rinichii.Ti-am lasat o adresa de mail pt detalii.Foloseste-o!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Infecția urinară
  •