urticarie acuta.. prednisonul este indicat?

28-11-2009
alintoma90
Nu este medic/terapeut
alintoma90
poate sa imi zica si mie cineva daca prednisonul este indicat pt aceasta afectiune?pt ca mi se administreaza de o saptamina si mie mi se pare ca nu are nici un efect ba din potriva au aparut pete pe tot corpul inclusiv pe cap si pe fata iar palmele au inceput sa mi se umfle...
5 comentarii
0
28-11-2009, ora 22:23
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Bună seara,

Da, prednisonul are proprietăţi antialergice şi antiinflamatoare, deci este bun...s-ar putea să fiţi alergică la acetatul de prednison, substanţa activă din produsul prednison.
"pt ca mi se administreaza de o saptamina" - din acest enunţ se înţelege că nu dvs. vă administraţi, ci altcineva vi-l administrează...cine vă administrează acest medicament, nu observă că nu vă face bine?

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică ;)

Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
29-11-2009, ora 14:11
alintoma90
Nu este medic/terapeut
alintoma90
salut si multumesc pt raspuns si pt urari.am spus ca mi se administreaza deoarece eram internat intrun spital
0
29-11-2009, ora 18:06
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Ok, toate cele bune şi însănătoşire grabnică ;)
0
03-01-2010, ora 19:54
alintoma90
Nu este medic/terapeut
alintoma90
salut
scriu din nou pe acest forum se pare ca nu e asa usor sa scapi de aceasta boala.am si eu o intrebarept mr.Nick stii ceva de preparatele din aloe vera de la forever?
am auzit ca ar fi bune pt urticaria de care nu mai scap nu stiu ce sa fac.
0
03-01-2010, ora 22:02
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salut,

Produsele de la Forever sunt bune, dar în acest caz eficienţa lor este minimă.

Sugestie: Folosiţi produsul Coacăz negru (de la Pro Natura; este ieftin şi bun). Coacăzul negru este un antiinflamator sistemic cu acţiune similară hormonilor corticosteroizi (cortizon natural). Are proprietăţi antialergice foarte puternice, care vă pot trata urticaria recurentă. Se ia 1 capsulă de 3 ori pe zi, înainte de cele 3 mese principale, timp de 3 săptămâni (fără întrerupere). Produsul poate fi găsit în reţeaua de plafare!

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică!
P.S. Consultaţi un medic homeopat sau un fitoterapeut ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: