Uscaciune nas si gat/ stranut des...

21-05-2018
simonutza10
Nu este medic/terapeut
simonutza10
Buna seara, am avut probleme cu nasul de mic copil din cauza deviatiei de sept. Simtomele fiind nas infundat, dureri de cap, ameteli, stranut etc..Am fost de-a lungul anilor la multi medici ORL-isti toti mi-au dat tratamente, unii din ei mi-au zis sa ma operez. La un moment dat nici tratamentele nu isi mai faceau efect intr-un final am hotarat sa ma operez anul trecut pt deviatie de sept, mucoasa si cornete. M-am operat si tot asa sunt dupa operatie ba imi curge nasul, ba imi simt gatul si nasul uscat, stranut de imi dau lacrimile din cauza ca ma ustura pe nas, racesc frecvent, dimineata daca pe parcurul noptii nu imi pun uleiuri imi sangereaza nasul(zemuiala). Am luat tratamente care nu si-au mai facut efectul din contra imi dadeau reactii adverse asa ca am ramas ca dimineata si seara pun apa de mare eventual si la pranz, uleiuri folosesc Vit A, Rhinoil si Rinopanteina. Am fost din nou la medic si mi s-a spus ca trebuie sa ma operez din nou. Nu stiu ce sa fac daca ma operez aceste simtome o sa dispara? Daca a mai trecut cineva prin asa va rog sa imi scrieti din experienta voastra. In stilul asta parca simt ca nu am viata, tot timpul cu servetele la nas, uleiuri ametita.
1 comentarii
0
22-05-2018, ora 08:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 rezultatul de la radiografie SAF.. ( este sinusita ?? si de ce fel ?)
2 ce vor sa opereze acum? sinechii? sau ce au mai descoperit acolo?
3 scrie varsta, inaltime KG si ce probleme digestive ai.
este posibil sa ai un reflux gastro-esofagian care afecteaza prin acidul gastric mucoasele
sau nu te alimentezi corect si ai lipsa de vit A si E in corp
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: