Usturime contact

01-10-2018
AlexandraStefan27
Nu este medic/terapeut
AlexandraStefan27
Buna. Am 22 de ani, am o relatie de 5 ani si scriu in speranta ca cineva poate sa imi spuna ce se intampla. Problema mea consta intr-o usturime insuportabila la fiecare contact sexual de vreo 3 ani. In 2015 am avut o pauza de 5 luni fara contact(in timpul acesta am inceput sa iau anticonceptionale renunțând la ele dupa vreo 1 an jum). Dupa pauza aceasta au inceput usturimile. Am fost la 5 doctori din orasul meu si la 2 doctori la Bucuresti. La fiecare control, la fiecare papanicolau si tot felul de analize de secretie pt clamidia si restul nu mi-a iesit absolut nimic. La Bucuresti mi-a descoperit o rana pe col fara HPV pt care am facut ERAD. M-am operat de doua luni si mie inca nu mi-a dispărut usturimea. De partener(soț ) nu este vorba ca ar avea el ceva pt ca usturimile au inceput brusc dupa pauza aceea de 5 luni, inainte fiind tot cu el. Am folosit tot felul de ovule, pastile date de medici si tot nu mi-a trecut. Nu stiu unde sa mai merg pt ca efectiv am ajuns sa nu mai vreau... am uitat sa spun ca nu am nicio nastere si niciun avort.
6 comentarii
0
01-10-2018, ora 08:28
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Incercati un gel intim pentru lubrifierea vaginului
0
01-10-2018, ora 09:27
AlexandraStefan27
Nu este medic/terapeut
AlexandraStefan27
Lubrifierea naturală nu este o problema. Am incercat si gel dar ustura mai rau...
0
01-10-2018, ora 17:37
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,

Va recomand sa abordati situatia si din alte perspective:
- care este atitudinea dumneavoastra fata de viata sexuala/actul sexual
- care este atitudinea dumneavoastra fata de sarcina/ideea de a avea un copil?
0
01-10-2018, ora 19:08
AlexandraStefan27
Nu este medic/terapeut
AlexandraStefan27
Imi doresc sa am o viata sexuală activa chiar imi doresc sa am un contact sexual cum il aveam inainte dar ma împiedica “boala” ca sa ii zic asa, iar in legatura cu sarcina momentan nu imi doresc acest lucru.
0
02-10-2018, ora 09:18
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Ati încercat și cicatridina ovule?
0
02-10-2018, ora 14:38
AlexandraStefan27
Nu este medic/terapeut
AlexandraStefan27
Am incercat orice fel de ovule chiar si cicatridina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Usturimi vaginale - cauze și tratament
  •