usturime, roseata la subrat

14-07-2008
dass
Nu este medic/terapeut
dass
Buna seara, am o problema, mi-a aparut o iritatie la subrat.Presupun din cauza deodorantului pe care l-am folosit Deo Maxim, desi e foarte puternic nu m-a scapat de transpiratia in exces in schimb m-am ales cu o iritatie.Ma ustura si ma mananca foarte tare, initial m-am dat destul de des cu crema de galbenele si incepuse sa dea semne de ameliorare dar am facut prostia sa ma dau iar cu acel deodorant pentru ca aveam nevoie neaparat si tocmai ma epilasem in acea zi.Am o intrebare, daca folosesc clotrimazol ma ajuta cu ceva?Sau ce ar trebui sa folosesc?
5 comentarii
0
14-07-2008, ora 00:00
musaraf
Identitate neconfirmată
musaraf
Clotrimazol este doar impotriva ciupercilor, dvs. nu cred ca aveti asa ceva. Ati facut, probabil, dermatita de contact la acel spray. Bineinteles, n-ar trebui sa-l mai folositi. Inlocuiti sapunul obisnuit cu un sapun dematologic. Nu spalati cu apa prea calda. Puteti da cu o crema emolienta, daca nu trece incercati cateva zile cu crema cu hidrocortizon (Locoid), daca tot nu trece mergeti la dermatolog.

Sanatate!
0
15-07-2008, ora 00:00
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Ar fi bine sa mergeti si la dermatolog, pentru a preveni astfel de afectiuni in viitor;O alternativa pentru Locoid: Nidoflor aplicat local, dimineata si seara, dupa igiena locala riguroasa cu un sampon pentru bebelusi, timp de 7 zile;numai bine
0
15-07-2008, ora 00:00
dass
Nu este medic/terapeut
dass
multumesc
1
07-03-2019, ora 23:53
Ralucab1234
Nu este medic/terapeut
Ralucab1234
Buna seara!
Cam de o luna de zile ma doare subratul stâng si se Lasa durerea pe partea laterala a sânului.Inainte dupa ce ma epilăm ma dădeam cu spray la subraț.
Si acum chiar daca nu il mai folosesc am momente când ma doare.Imi puteti spune va rog ce problema ar putea fi?
Multumesc.
0
28-02-2021, ora 10:24
Adelina 333
Nu este medic/terapeut
Adelina 333
Buna Raluca, sa stii ca am si eu aceeasi problema de 2 saptamani, iritatie la subratul stang ce se lasa cu o durere catre san. Mai intai am avut o mancarime si zona a fost intr o zi umpic rosie. Cum ai rezolvat problema?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.