usturimi puternice urinare

261 comentarii 1 2 ..... 8 9
0
31-03-2010, ora 22:51
aur24
Nu este medic/terapeut
aur24
Buna seara, dupa ce am urmat un tratament cu nospa si indometacin timp de cateva zile, in total am luat 20 pastile nospa si 6 supozitoare indomatacin (tratamentul l-am facut acum 2 sapatamani), asta din cauza faptului ca am un chist ovarian dureros, am constatat ca urina mea are o culoare galben intens ca sa fiu mai exact parca ar fi culoarea galbena a unei acuarele, miros urat nu are, vreo 2 dimineti cand urinam simteam o durere in partea de jos, mai exact cu doua zile in urma, in dimineata asta a fost mai bine nu ma mai durea insa aceeasi culoare avea, este normal sa aibe culoarea asta?? va multumesc
0
02-05-2010, ora 17:58
pcap
Nu este medic/terapeut
pcap
buna ziua am si eu o problema anul trecut in septembrie am facut testul papanicolau si mia iesit tip 2 trichomas prezent am facut un tratament cu ovule 10 zile si niste pastile timp de 5 zile iar prietenul meu a luat pastile si el timp de 5 zile apoi in ianuarie 2010 am facut un avort si ginecologul a spus ca am vaginita si mia dat 2 cutii de cervucit ovule primele 7 zile in fiecare seara si dupa aceia 2 ovule pe saptamana am facut tratamentu dar problema e ca acum menstruatie e mai abuundenta si cu cheaguri nu stiu de ce si am o secretie vainala branzoasa nu miroase urat dar cate odata ma ustura cand urinez iar prietenelui meu ia iesit ceva borbonele mici pe capul penisului nu il mananca doar ca apare si dupa contact sexual apare va rog sa imi spuneti ce teste trebuie sa fac sunt foarte ingriorata.va multumesc
0
13-05-2010, ora 21:32
adrianapaula26@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
adrianapaula26@yahoo.com
am fost diagnosticata cu metroanexita stanga si cu candida. mi sa prescris un antibiotic ospexin pt metroanexita si ovule lomexin pt candia deoarece la altceva sunt rezistenta. ce ma sfatuiti, sa iau antibioticul, ca am inteles ca nu e bine sa iei antibiotic cand ai candida va multumesc astept un raspus
0
23-05-2010, ora 19:34
ermen
Nu este medic/terapeut
ermen
buna ziua...am si eu o problema.mi-am inceput viata sexuala acum 1 saptamana si de atunci simt o ciudata senzatie in timpul mictiunii, in jurul orificiului vaginal.nu stiu cum sa o explic..nu e durere nici usturime.poate mai mult o gadilitura.oare din cauza asta am aceste senzatii cam disconfortabile?
0
03-06-2010, ora 16:08
anem
Nu este medic/terapeut
anem
buna ziua
de mai bine de 3-4 luni ma confrunt cu o mancarime in zona genitala si mi-a aparut chiar si o bubita pe una din labii care nu este vizibila, dar atunci cand ma mananca si o scrpin simt ca este o bubita, care in acel moment se inroseste ( nu se vede cu ochiul liber, doar se simte si in momentul iritatiei apare ca o pata putin umflata si rosiatica).aceste macarimi si in locul cu bubita si in toata zona apar in general noaptea
ma adresez dvs cu rugamintea ca-mi puteti da un sfat.deoarece am fost si la medicul ginecolog si la dermatolog ( niciunul dintre dansii nu au vazut bubita ) si am primit un tratament ce consta in bai locale cu ceai de galbenele, pelin, bicarbonat
am facut oate acestea insa nu scap de acele mancarimi
0
03-06-2010, ora 16:15
GIANINA M
Nu este medic/terapeut
GIANINA M
buna ziua, doresc sa va intreb d-le dr.am observat ca am niste pete maronii dupa cap, am avut si pe corp, sub sani, am fost la dermatolog si mi-a recomandat LOMEXIN crema...si am scapat, sa ma dau tot cu acesta si dupa cap?multumesc.
0
03-06-2010, ora 16:16
anem
Nu este medic/terapeut
anem
revin, imi cer scuze
am uitat sa precizez ca mancarimile sunt si in zona anusului, in special dupa ce am scaun
medicul ginecolog mi-a zis ca e posibil sa fie cauzata de hemoroizi, insamedicul dermatolog si-a exprimat parerea din care reiese ca nu sunt hemoroizi, ci ar fi posibil sa fie o fisura prin care dupa scaun sa se scurga reziduri.nu contest.insa mancarimile au devenit insuportabile si trebuie neaparat sa ma aspal dupa fiecare scaun sa mai atenuez din acel disconfort
consider ca baile acelea cu plante nu sunt suficiente si de fapt mancarimile sunt la fel de accentuate
va rog sa-mi recomndati un tratament ( daca e cazul)
astept cu nerabdare sfatul dvs.
va doresc o zi buna
0
16-08-2010, ora 19:18
clauditzaaa
Nu este medic/terapeut
clauditzaaa
buna ziua! am si eu o problema, ma ustura si ma arde cand urinez si am senzatia de a urina mereu dar f putzin urinez si ma ustura atunci(sunt si la ciclu) inainte mai aveam aceste usturimi dar nu cand urinam, dar imi treceau imediat, as vrea sa stiu ce trebuie sa fac, nu am ajuns la medic, vreau sa ma duc la ginecolog, este bine?indrumati-ma unde sa ma duc! va multumesc mult
0
31-10-2010, ora 11:27
gyorgy84
Nu este medic/terapeut
gyorgy84
buna ziua.am de doua zile usturime la urinare dar nu am si senzatia de a urina des.am avut contact sexual cu sotul in ultima zi de ciclu, dar protejat.dupa ce urinez ma ustura ingrozitor si cand ma sterg e roz, dar urina are culoare normala.nu ma simt rau, nu am febra nu am nimic.va rog sa-mi dati un sfat pana cand o sa ajung la doctor(miercuri).
0
16-01-2011, ora 08:38
maryy87
Nu este medic/terapeut
maryy87
buna sunt noua pe aici si asi vrea sa va rog sa imi recomandati un tratament pentru usturimi urinare pe zi ce trece devin tot mai dureroase nu le mai suport, am fost la un medic ginecoloc si dupa un control amanuntit mi-a spus ca am chist pe ovare mi-a dat tratament dar nu l-am luat decat o luna trebuia sa il fac timp de 3 luni dar m-am incapatanat si acum mai am si usturimile astea care devin pe zi ce trece tot mai insuportabile acum nu mai am timp sa merg la medic ce imi recomandati ?VA MULTUMESC FRUMOS
0
16-01-2011, ora 18:30
maryy87
Nu este medic/terapeut
maryy87
mai este valabil site-ul asta? imi rsp si mie cineva pls???????
0
17-01-2011, ora 15:36
ella_07
Nu este medic/terapeut
ella_07
Eu cred ca difera de la persoana la persoana, ca boala.
Si eu am avut probleme, cam tot un an m-au tinut, si am trebut pe leacuri babesti.imi faceam un ceai concentrat de pelin sau musetel, sau ambele, sau galbenele, il puneam in olita, olita in wc, asezata sa nu cada, si ma asezam pe wc, invelita-n paturi.seara la culcare, si mi-am luat concediu 5 zile, ca sa nu ies in frig.
am facut 5 zile si de 3 ani, nu mai am nimic.
inainte se gaseau caşete cu albastru de metil, dar eu picuram pe zahar cubic 5 picaturi, si-l inghiteam, de doua ori pe zi.
Crede-ma am luat pastile de milioane si nu au avut efect, am dat pe 2 olule 60 de ron.si nimic, am facut 10 lame la 10 medici, fiecare cu diagnosticul lui si cu reteta lui.asta e in romanica, te papa boala.
nu mai zic de antibiotice, care mi-au declansat si o alergie.
dar cum am mai zis, difera de la organism, la organism..
sanatate si numai bine.
0
21-01-2011, ora 16:38
mari.bidi
Nu este medic/terapeut
mari.bidi
buna ziua daca ma puteti sfatui am o intrebare la d-voastra ex sunt fumatoare imi doresc un copil cu cat timp inainte pana sa raman insarcinata trebuie de lasat fumatul?astept raspuns ca am inteles ca fumatul in timpul sarcini si cafeaua dauneaza la copil, ba poate sa se nasca cu malformati si nu doresc la nimeni asa cauza, va rad d.-nu doctor un raspuns, cum sa fac.
va multumesc
0
23-02-2011, ora 11:53
mari.bidi
Nu este medic/terapeut
mari.bidi
buna ziua domnule doctor, cum am mai spus am avut infectie urinara si de la infectie urinara mi sa urcat la inectie renala ceva de genu asta am inteles de la doctor, , tot asa urinam dess, numai putin picaturi 2 sau 3 si ma ustura ingroitor de tare, urina era o culare ca berea bruna si dupa 3 zile urinam roz, tulburat, spre rosu si avea si un miros diferit, si tot odata, nu aveam pofta de mancare, faceam febra si varsam, probabil de la tratamentul care lam facut eu cred a numi suporta corpul acele pastile si am inceput tratamentul si beam si cate o pastila no spa, si nu mai vomam, tot odata mi sa recomandat si multa apa sau lichide sa beau, carre eu nu ma prea inpac cu lichide asa de mult pe zi ma refer la 2 litri, si miera fica sa beau lichide si ma abtineam asta ca sa nu merg la wc des, ptr groaza de usturime, usurimea o am cand urinez si ma ustura in jur de 15 minute si dupacea ma mai lasa si ma apasa jos iar ca cand vreau sa urinez, si ma abtin ca stiu ca numai cateva picaturi pot face si e stare rea de disconfort, domnule doctor spunetimi va rog asta e al 4-lea an in care am infectia asta urinara si am facut un singur tratament, credeti ca infectia asta urinara la mine poate fi cronica? si apropo in astia 4 ani imi aparea infectia urianara in luna februarie, ma intreb de ce numai in februarie?astept un raspuns ce ar trebui sa fac sau ce pastile sa iau, va multumesc.cu stima si respect maria
0
23-02-2011, ora 12:13
mari.bidi
Nu este medic/terapeut
mari.bidi
pentru anem.
daca sunt hemoroizi te manaca si intradevar este o bubica rosie unde se afla sange, intre vagin si anus
inceraca sa porti chiloti simpli si nu bichini si sapalate dupa fiecare scaun si cumparati de la farmacie
supozitoare Hemorzon si introduti seara unu si ai sa vezi ca te simnti mai bine, ca sotul meu are probleme cu hemoroizi si el se simnte bine cu hemorzon supozitoare, este si unguent foloseste si unguentu destul de bine
dar se pateaza chiloti si nu mai ese nici cu clor, daca ai ceva intrbari iti raspund, insanatosire grabnica.
0
02-03-2011, ora 18:02
cuminte
Nu este medic/terapeut
cuminte
am 20 de ani, de vreo doua saptamani au aparut niste usturimi destul de jenante in timpul urinarii si chiar si dupa urinare apar, urinez foarte des, in timpul contactului sexual am dureri foarte mari in zona penisului, de vreo 3-4 zile au aparut si niste dureri de spate proeminente in zona rinichilor nu am bubite pe capul penisului nici umflaturi, au fost doua zile in care pielea care acopera capul penisului a fost rosie si aveam senzatie de arsura(usturime)!!! am fost la un doctor in campusul nostru care dupa spusele mele a spus ca am infectie de tract urinar, am urmat un tratament cu ciprofloxacina si marcofen si totusi nu mi-a trecut!!! astept un raspuns cu ce credeti ca as avea si daca se poate un tratament sau un sfat cu ce as putea face!!! multumesc
0
29-03-2011, ora 00:05
adesa
Nu este medic/terapeut
adesa
buna seara. va rog daca ma puteti ajuta si pe mine. am nascut natural pe data de 14.03, de vreo 2 3 zile simt o usturime in momentul in care urinez. nu am senzatia doar de a urina, urinez normal numai ca persista acea usturime. inca mai am mici scurgeri de sange, deci nu imi pot da seama cum este urina: curata etc. precizez ca alaptez. nu urmez nici un tratament, doar igiena locala riguroasa, si aplicat crema de galbenele pe taietura. taietura nu este infectata, arata ok. mai urmez un tratament pt hemoroizi aparuti in urma nasterii, cu ultraproct crema. sunt si un pic constipata, insa folosesc supozitoare cu glicerina. doctorul meu nu este momentan in tara. ce imi puteti recomanda? nu antibiotic, eventual o igiena mai atenta, cu altceva? folosesc ca sapun, cel de la nivea pt igiena intima. sa-l schimb? multumesc anticipat.

A.C.
0
04-04-2011, ora 02:08
cuminte
Nu este medic/terapeut
cuminte
buna seara domnule doctor am aproape aceleasi simptome ca si sori numai ca eu sunt baiat, am 20 de ani. mi-au aparut niste usturimi destul de jenante in timpul urinarii si chiar si dupa urinare apar, urinez foarte des, in timpul contactului sexual am dureri foarte mari la ejaculare, au aparut si niste dureri de spate proeminente in zona rinichilor nu am bubite pe capul penisului nici umflaturi, au fost doua zile la inceput in care pielea care acopera capul penisului a fost rosie si aveam senzatie de arsura(usturime)!!! am fost la un doctor in campusul nostru care dupa spusele mele a spus ca am infectie de tract urinar, am urmat un tratament cu ciprofloxacina si marcofen si totusi nu mi-a trecut!!! astept un raspuns cu ce credeti ca as avea si daca se poate un tratament sau un sfat cu ce as putea face!!! multumesc
0
05-04-2011, ora 23:23
al3exandra
Nu este medic/terapeut
al3exandra
buna seara...va rog ajutati'ma
- in urma unui control la sf. lui 2009 am aflat ca am un chist la ovarul drept.nu am luat nikiun medicament deoarece nu eram convinsa de ce mi;a spus medicul...
- in aprilie 2010 am mers la un alt control unde mi;am facut toate analizele...niki urma de chist..doar o bac. doderlein (ceva de genu).
- in aprilie 2011 am mers din nou la un control, ( pt ca atunci cand este frig sau la o zi 2 de la contactul sexual, am senzatia de urinari frecvente, usturimi, secretii albe (brazoase), arsuri..aproape tot timpul am mainile si picioarele reci..) mi s;a spus ca am rana p col...
Tin sa cred ca acest medic nu mi;a dat raspunsul corect dearece era prea dornic pt cauterizare"maine te prezinti la cabinetul meu..nu mai poti amana..operatia te costa 200lei ' si se pare ca a mai dat si alte raspunsuri total eranate... insa am aflat prea tarziu...

imi pare rau ca va obosesc ockii cu atata poveste..dar sunt prea speriata..si sincer mi;e frik sa mai merg la un alt control.. astept parerea D' voastra legat de simptomele c le am

multumesc!!!
0
27-10-2012, ora 07:18
ppxxpp
Nu este medic/terapeut
ppxxpp
Buna ziua.
Am facut examen parazitologic si a iesit tricomonas vaginalis.
Examen bacterioscopic
-Leucocite - frecvente
-Coci gram pozitivi - frecventi
-Bacili gram negativi - frecventi
-Bacili gram pozitivi - frecventi
La modificari reactive asociate - Proces inflamator.
Flora De gradul 4.
Va rog sa-mi ziceti ce inseamna Flora de gradul 4 si ce tratament sa iau.
Am luat Tinidazol si Clotrimazol.
Va multumesc si astept raspuns.
0
26-01-2013, ora 04:59
nicolae007
Nu este medic/terapeut
nicolae007
Buna ziua!
De 3-5 zile am usturimi puternice la urinare, am 21 de ani si in urma cu 3 ani am avut pietre la rinichi, insa am reusit sa le elimin cu tratament. Am avut doar la rinichiul drept. Acum am dureri ale rinichiului stang, il simt oarecum imflamat, pana la aceste usturimi am remarca ca urina avea un miros puternic, si intepator iar rinichiul ma doare continuu, insa este o durere suportabila. Acum in fiecare dimineata ma trezesc cu o usturime insuportabila datorata nevoii de urinare.
Ce sfaturi imi dati?
Adaugă un comentariu / răspuns
261 comentarii 1 2 ..... 8 9

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: