Va ramane mama paralizata?
Buna ziua.Va rog mult ajutati-ma cu un sfat in ceea ce priveste diagnosticul final al mamei mele si anume: fragment ostrodiscal in linia mediana compresiv in dreptul unui focar de mielomalacie T10-T11, ultimul doctor la care am apelat spunandu-ne ca o alta interventie chirurgicala nu ii poate aduce beneficii functionale, mama fiind paralizata de la brau in jos de aproximativ un an in urma unei interventii chirurgicale.Nu ni s-a spus exact motivul pentru care din acel moment ea nu a mai putut misca picioarele.Chiar nu se mai poate face nimic?Mai precizez ca are sensibilitate pe membrul inferior stang si miscari involuntare.Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 3Intrebare Epilepsie
- 1Parapareză spastică
- 2durere lombară și radiculopatie postoperatorie
- 0Pleoapa care se zbate
- 1Ajutati-ma ce este si cum sa scap
- 0Dimethyl Fumarate
- 1Despre memorie si uitare
- 3În cazul unui AVC hemoragic ?
- 2Tratament epilepsie
- 0Se poate obține grad de handicap sau pensie cu discopatie lombară? Și pot avea două grade?