secretie maronie - poate fii vorba de infectie?

21-03-2016
Iriina ana
Nu este medic/terapeut
Iriina ana
Buna ziua astazi am observat ca imi curge o secretie mai maronie de obicei am scurgeri dar normale am avut CM pe data de 6 Martie mentionez ca dupa CM am avut contact sexual dar protejat si nu inteleg de ce imi curge aceasta secretie maronie poate fii vorba de infectie? Ca o posibila sarcina nu cred ca este pentru ca am facut dragoste protejat va rog raspundeti.Va multumesc frumos
6 comentarii
0
21-03-2016, ora 14:53
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Cum credeti ca o secretie maronie, in afara ciclului menstrual poate fi ceva potrivit? Mergeti de urgenta la control si vedeti despre ce este vorba.
1
21-03-2016, ora 15:19
Iriina ana
Nu este medic/terapeut
Iriina ana
EU am spus ca aveam scurgeri normale adica albicioase daca nu ati inteles si astazi am observat ca am o scurgere maronie EU stiu ca scurgerile albicioase si nu urat mirositoare sunt normale
0
21-03-2016, ora 21:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Scurgerea alb transparenta este normala.
Poate fi o usoara sangerare de la ovulatie care e normala sau pot fi alte 10 cauze. Dati cautare Google Cauze ale sangerarilor intermenstruale.
Ar fi bun un control la medic. Va faceti si Testul Papanicolau totodata si o ecografie transvaginala sa vada cauza sangerarii.
0
21-03-2016, ora 21:53
Iriina ana
Nu este medic/terapeut
Iriina ana
Da. Multumesc frumos!!
0
21-03-2016, ora 22:02
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru putin. Multa sanatate !
0
28-07-2016, ora 10:03
Paulaaa11
Nu este medic/terapeut
Paulaaa11
Dupa dezvirginare sunt normale niste mici scurgeri maronii? Actul sexual a fost protejat si incheiat cu scurgere de sange. Mentionez si un disconfort in zona bazinului si a sanilor
VA ROG SA MI RASPUNDETI SUNT SI EU FT ALARMATA!
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.