Vagin larg

13-01-2022
homebuilder2018
Nu este medic/terapeut
homebuilder2018
Buna ziua! Am 54 de ani, sunt casatorit cu o femeie de 53 de ani. Totul a fost normal in pat pana acum 3 ani de cand e la menopauza. De atunci incet incet a inceput sa se schimbe totul. A inceput sa aibe un apetit sexual din ce in ce mai mare si s-a largit foarte foarte mult. Cand facem sex aproape ca nu mai simt nimic, ea fiind atat de larga incat simt ca dau in gol, desi zic eu, am un penis cu dimensiuni normale, 16/4, 5 cm. De atunci am observat si la ea ca nu este satisfacuta, din cauza asta este incordata mai mereu si vrea sex non stop. La varsta mea nu mai merge decat o data pe saptamana si aia in conditiile date mai sus. Daca aveti idei va rog sa mi raspundeti!
6 comentarii
0
13-01-2022, ora 19:55
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Nu prea aveti ce face, trebue sa luatu situatia ca atare, ceve trecator si sa discutati impreuna pentru a o intelege mai bine , dupa acesta vine cealalta situatie, prea uscata (lipsa lubrifiere naturala ) si strimta, nu mai are vascularizare suficienta si isi pierde elasticitatea vaginul, atunci vor fi probleme si mai mari, cam dupa 60 de ani.
0
14-01-2022, ora 07:53
homebuilder2018
Nu este medic/terapeut
homebuilder2018
Asta stiu, dar exista vreo solutie sa simta macar ea placere, ca mie mi face oral si sunt OK.
0
14-01-2022, ora 20:09
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Incercati cu un preludiu prelungit pina cind ia vrea penetrarea si atunci vine si orgasmul, placerea ei.
0
15-01-2022, ora 07:46
homebuilder2018
Nu este medic/terapeut
homebuilder2018
Ea e pregatita mereu. O poti penetra non stop, Dar vrea si mai mult
0
15-01-2022, ora 13:51
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Aici e problema, "ea e pregătită mereu" nu e asa, dacă nu o aduci prin preludiu de fiecare data la orgasm pățesti ce povestiți acum. Cum spui tu pt tine nu e nici o problema și e "OK ", dar ea nu are acleasi beneficii printr.un oral.
1
17-01-2022, ora 10:39
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,

Menopauza aduce modificari importante in viata si functionarea organismului femeii, modificand profilulul hormonal prin incetarea producerii de estrogen ceea ce duce la:

- modificarea comportamentului: sunt mai dese schimbarile de stare psihica si emotionala
- modificarea epidermei si a altor parti din organism: pielea devine mai uscata, mai rigida etc.
- modificarea structurii si functionarii zonei genitale: slabirea musculaturii, scaderea lubrifierii (uscaciune vaginala) etc
- la unele femei au fost observate cresteri ale apetitului sexual
Parte importanta din aceste simptome pot fi gestionate prin tratamente specifice sau, in unele cazuri prin interventii locale de tip rejuvenare vaginala.

Cele mai bune recomandari le poate face medicul ginecolog, dupa evaluarea corecta a situatiei
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Sexul si menopauza

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menopauza afectează calitatea vieții sexuale a femeilor sau poate chiar să o stopeze
  •