varicela? | Forumul Medical ROmedic

varicela?

12-01-2010
alecs555
Nu este medic/terapeut
alecs555
Buna, am si eu o problema. Acum 3 sapt aproximativ am fost la un prieten acasa care era in ultima faza de varicela, si am stat 2 ore.
Acum observ 2 pete rosii pe piele iar in centru sunt 2 ridicaturi ca un cos mic (pe picior).
In alta parte nu mia aparut, decat acolo alea 2 bube.
Am varicela? :)
4 comentarii
0
12-01-2010, ora 19:23
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Posibil !
0
18-05-2010, ora 22:13
mariuca bonchis
Nu este medic/terapeut
mariuca bonchis
buna sunt mariuca si am 26 de ani si sunt insarcinata in 33 de saptamani fica mea are 5 ani si a facut varicela acuma am luat si ieu varicela vriau sa stiu daca sunt ceva probleme pentru copil si pentru mine si ce tratament pot lua
0
20-05-2010, ora 16:34
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu luati niciun tratament!
Mergeti sa va examineze un infectionist!
0
04-06-2013, ora 02:32
Pavel Ionut
Nu este medic/terapeut
Pavel Ionut
Buna, pe 2.6.2013 mi-au aparut niste bubite pe piept apoi pe fata, imediat mi-am dat seama ca am varicela din cauza ca mama si bunica mentioneaza ca nu am avut pana la varsta actuala de 17 ani imediat am mers la medicul de familie si mi-a dat [Aerius] o cutie de Paracetamol si un menthol alcohol ceva de genu, un singur lucru ma intereseaza dupa vindecarea varicelei imi vor ramane urme, m-am interesat si am inteles ca doar daca le rup, mentionez ca m-am scarpinat putin dar nu cu unghia ci cu moalele degetului si am dat un fel de coaja la o parte !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Varicela sau vărsatul de vânt, o boală încă activă
  •