verug sau altceva?

16-06-2009
Nu este medic/terapeut
Acum un an mi-a aparut pe picior, mai precis pe pulpa de sus, deasupra genunchiului, un fel de neg, dar nu stiu daca chiar asta e. E tare, are o culoare mai inchisa decat cea a pielii de pe picioare si pare ca un coş, dar e mult mai tare. Nu doare, nu ma mananca, niciun simptom, doar ca e acolo. Ideea este că se mareste, foarte incet, dar e mai mare ca anul trecut, iar in desele mele epilari cu lama l-am taiat. A curs putin sange, a prins coaja si s-a vindecat. Precizez ca mama mea are ceva asemanator tot pe picior, dar pe pulpa de jos. Expunerea la soare face rau? Cum se poate vindeca si mai ales ce poate fi?
2 comentarii
0
16-06-2009, ora 23:32
iuliutz
Nu este medic/terapeut
iuliutz
Daca nu puteti merge la un dermatolog, incercati sa intrebati la farmacie iar pentru cauterizare chimica puteti folosi produsul duofilm. Atentie insa, produsul trebuie folosit pana la vindecarea completa, nu trebuia aplicat pe pielea sanatoasa
0
06-09-2010, ora 03:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Faceti si un test Papanicolau. Verucile sau negii sunt dati de virusul HPV.
Adaugă un comentariu / răspuns

04-09-2020, ora 14:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Masca Respiratorie KN95

Evită măștile neconforme
Masca KN95 de la Manasana a fost evaluată și testată de peste 50 de medici, poze și concluziile acestora le găsești aici.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.