Virgină sau nu?!

02-07-2018
Erika12
Nu este medic/terapeut
Erika12
Bună ziua, am o nelămurire in legătura cu virginitatea mea..in luna mai prietenul meu a reușit să o bage dar nu știu cât, am simți o foarte mică durere, nici nu a fost durere după asta nu am avut sângerări doar cu mucus maroniu, după ceva timp a introdus un deget in vaginul meu când eram excitată dar eu nu am simțit, apoi a mai încercat dar nu a mai putu deoarece mă durea. Acum el spune ca mai sunt dar nu știu ce sa cred
9 comentarii
0
02-07-2018, ora 15:07
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Buna ziua,

Dezvirginarea nu inseamna doar ruperea himenului ci si inceperea vietii sexuale, indiferent cum s-a desfasurat aceasta (cu penisul, cu mana sau cu un obiect).
0
02-07-2018, ora 16:00
Erika12
Nu este medic/terapeut
Erika12
Un medic ginecolog poate vedea asta?
0
02-07-2018, ora 17:21
Psihologie, Bucuresti
Un medic ginecolog poate constata starea himenului.
0
02-07-2018, ora 18:04
Erika12
Nu este medic/terapeut
Erika12
Țin să Menționez că nu a avut loc pentrarea, nu a fost in sine un act sexual
0
02-07-2018, ora 18:38
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Dar ce a fost, un act de strangere de mana, o imbratisare frateasca?! lol Mare e gradina domnului...
0
02-07-2018, ora 22:17
Erika12
Nu este medic/terapeut
Erika12
Nu a fost un act sexual, nu s-a ajuns acolo, doar o joaca in mare parte și doar o data ce a reușit să intre
0
02-07-2018, ora 22:46
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Eu zic sa rescriem manualele de sexologie, sa redefinim actul sexual... Dâng dâng!
0
03-07-2018, ora 12:51
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Din moment ce te-ai hotărît să-ți începi viața sexuală, de ce-ți mai pui problema dacă ești virgină sau nu? Ar fi trebuit s-o faci înainte.
Așa cum ți-a spus și colegul meu, ginecologul poate constata dacă himenul este perforat sau nu, dar sunt situații în care himenul este elastic.. Oricum un control la ginecolog ți-ar face bine pentru că ai primi informații autorizate, de care sigur ai nevoie.
0
03-07-2018, ora 14:14
Erika12
Nu este medic/terapeut
Erika12
Vă mulțumesc pentru răspunsuri!
Dacă eram hotărâtă sa îmi încep viața sexuală cu siguranța nu puneam întrebări pe acest forum, cu siguranța foloseam un prezervativ, ți ce s-a întâmplat a fost pe moment fără sa realizez, de asta am pus aceasta întrebare pentru ca nici eu nu știu ce s-a întâmplat. Din auzit știu ca e nevoi de mai mult pentru dezvirginare dar nu știu ce sa zic și ce sa cred..
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.