vitamine dupa sarcina

25-02-2010
tanya 25
Nu este medic/terapeut
tanya 25
Am avut doua nasteri una dupa alta (la un an), am alaptat primul copil 5 luni si pe al doilea deja 9 luni, observ ca mi-i cam slabit organismul, imi cade parul, unghiile mi-au devenit mai fragile, racesc mai repede, riduri mi-au aparut foarte multe...In timpul sarcinilor am baut acid foli si fencarol o perioada apoi prenatal.Va rog sa-mi recomandati niste vitamine care v-au ajutat.
2 comentarii
0
25-02-2010, ora 01:27
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Sugestie: Taxofit A-Z 3 faze (conform prospectului).

Toate cele bune şi multe binecuvântări :)
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
25-02-2010, ora 16:16
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Vitamenele nu prea au cum sa te ajute caci
a) nu sunt naturale
b) cele mi multe sunt chiar daunatoare

Nu este deloc de mirare ca ai atatea probleme daca ai luat acid folic si fencarol. Credti in doctori si in toxinele pe care vi le dau ei si veti ajunge sa aveti si mai multa nevoie de ei.

Dupa simptome ai niste dereglari mai serioase la nivel minberal care se pot vindeca usor cu ajutorul remediilor homeopate. Cu orice altceva naturist este mai dificil si mai indelungat, desi merge.
Insa cu vitamine, calciu si magneziu alopat etc. nu este drumul bun.
Mergi la un medic homeopat bun si in plus mananca zilnic cereale integrale pt. siliciu si calciu organic (ovaz, grau fiert) si fructe uscate pt. magneziu si alte minerale, mere cat mai multe.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul