Voce in ureche | Forumul Medical ROmedic

Voce in ureche

10-08-2016
stefan2712
Nu este medic/terapeut
stefan2712
Buna ziua! Am o problema: imi aud vocea in ureche, inclusiv bataile inimii, dar nu permanent ma aud ci numai cand "vreau", iar atunci cand o fac se aude un fosnet sau ma tin de nas si suflu foarte usor si ma aud. Imi si tiuie urechile. Am fost la orl, mi.a facut o fibroscopie ( mi.a bagat acel furtun pe nara stanga, totul in regula, in sensul ca a putut fi bagat, insa in nara dreapta nu a putut baga acel furtun) si m.a diagnosticat cu deviatie de sept cu recomandare de operatie. M.a trimis l sa fac timpanograma si audiograma, am fost, si acolo mi s-a spus ca aud normal si ca nu am nimic la timpan afectat.Vreau sa fac operatia dar, vreau sa va intreb daca exista posibilitatea ca in urma operatiei problema cu urechile sa nu se amelioreze ?
1 comentarii
0
10-08-2016, ora 13:46
Dr. Constantinescu Marilena
ORL - Otorinolaringologie, Bucuresti
Dr. Constantinescu Marilena
Exista si alte motive de in afara de disfunctie tubara( functionarea improprie a trompei dintre nas si ureche) care sa induca acele simptome - de exemplu o insuficienta circulatie la nivelul coloanei cervicale, asa ca exista posibilitatea sa nu se rezolve dupa operatie. N-ar strica niste investigatii mai amanuntite( o radiografie coloana cervicala, o TC cerebrala etc..., cum va sfatuiti cu medicul)
O zi usoara!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: