VPPB si analizele de sange

01-03-2016
mariana61
Nu este medic/terapeut
mariana61
Buna ziua,
De curand am fost diagnostigata cu VPPB (dupa mai multe controale la mai multe spitale).Am ajuns la spitalul 'Sf. Maria ' mi s-a facut o manevra (Epley banuiesc - dupa ce m-am documentat pe internet)si a dat rezultate.Acum ma simt mai bine dar tot un pic ametita si fara vlaga, imi tremura mainile, picioarele( e adevarat ca m-am panicat cand anm facut acel vertij din senin si am ajuns la urgente unde nu stiua ce sa-mi faca).
Problema mea acum este ca...ajungand acasa ( dupa manevra de la Sf. Maria mi-au spus ca nu au ce sa-mi mai faca, ca o sa fie bine si nu mi-a dat tratament- cu toate ca un neurolog imi recomandase betaserc - si eu il iau)m-am uitat si eu pe analizele de sange pe care mi le-au facut la UPU si multe sunt sub limita, ceea ce imi da un motiv in plus de ingrijorare
LYM=0.74 (1.3-4)
MON=0.05 (0.15-0.7)
LYM%=9 % (25-40)
MON%=0.6 % (3 -7)
Sunt valori foarte mici comparativ cu ce ar trebui sa fie si nici un medic nu mi-a spus nimic referitor la acest lucru.
Ce ar putea fi si...
Ce ar trebui sa fac mai departe sa repet analizele, la ce distanta daca da ??
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.