Vreau să știu foarte bine nutriție.

16-09-2022
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Sunt foarte hotărât să îmi schimb stilul alimentar de viață dar am văzut că sunt multe surse sau cărți de inspirație contradictorii între ele, deci o sursa buna și niște autori /cărți bune in domeniul nutriției știți?
Că să învăț singur corect și sănătos cum să mănânc, am făcut un curs de nutriție anul trecut dar era doar teorie și atât.Deci mă poate ajuta cineva cu anumite surse, cărți sau autori de încredere?Vreau sa îmi schimb tilul alimentar și de viață plus sa fac sport serios și perseverent acum că mi-a fost schimbat antidepresivul
Mulțumesc.
.
2 comentarii
2
17-09-2022, ora 15:59
360
Nu este medic/terapeut
360
cartile lui dr mencinicopschi. a avut si emisiune la antena 2 o perioada, pe vremea lui basescu :)
cel mai bun nutritionist din romania de la care am luat informatii
Cartile lui:
- Şi noi ce mai mâncăm
- Noua ordine alimentara - Si noi ce mai mancam?
- Biblia alimentară
nu stiu daca mai are si altele
2
17-09-2022, ora 18:45
360
Nu este medic/terapeut
360
ce ti-as recomanda deasemenea e sa iti faci un program de alimentatie de sportiv daca vrei sa faci bicicleta.
daca vrei informatii pe tema asta, imi zici
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: nutritia