zgomot in urechea dreapta

24-04-2010
dostal sibilla
Nu este medic/terapeut
dostal sibilla
Buna ziua!Doresc sa specific ca zgomotul pe care il am in urechea dreapta este destul de vechi, aproximativ 2-3 ani dar nu i-am dat importanta.Cu trecerea timpului mi-am dat seama ca ar putea fi o afectiune serioasa si ar trebui sa actionez in aceasta privinta.Zgomotul pe care il am in ureche il aud doar cand cineva imi vorbeste din partea dreapta, daca imi intorc capul zgomotul dispare.Rar se intampla sa am acest zgomot cand vorbesc chiar eu.Este un zgomot care imi da impresia ca-mi afecteaza tot capul, nu este un tiuit ci un zgomot bont enervant.Am fost la un consult si m-au diagnosticat cu rinita.Acum imi administrez dimineata si seara rhinocort aqua.Cred ca bat pasul intr-un loc si tocmai de aceea apelez la dumneavoastra.Astept cu nerabdare un raspuns.Va multumesc
3 comentarii
0
24-04-2010, ora 20:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebue neaparat sa faci o Audiograma, si o Timpanograma ! atunci o sa stii la ce nivel este problema !
0
26-04-2010, ora 11:53
dostal sibilla
Nu este medic/terapeut
dostal sibilla
Va multumesc, am sa urmez sfatul dumneavoastra.
0
27-04-2010, ora 13:24
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Tinitusul este boala aproape imposibil de vindecat in alopatie (eu pana acum nu stiu nici un singur caz) si foarte greu de vindecat chiar si cu alte metode naturiste eficiente ( homeopatie, acupunctura). Insa cel putin la ultimle doua terapii exista o sansa, care este in mod real intre (1-10%) depinde de medicul care trateaza si de felul bolii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: