Zona de eritem
Buna seara! De aproximativ 4-5 zile mi a aparut o zona de eritem la nivelul antebratului si se extinde pe brat de aproximativ 8 cm. Am zis initial ca m a înțepat vreo insecta pentru ca s ar vedea o mica "umflatura" insa acum nu stiu ce sa mai cred pentru ca am dat cu Rival gel, am luat Claritine si Gluconat de calciu, dar nu vad deloc ca se amelioreaza si am o senzatie de mancarime permanenta. Ce ma sfătuiți?
Multumesc anticipat!
Multumesc anticipat!
1 comentarii
Buna ziua,
Poate fi o reactie alergica la o substanta de contact, postintepatura insecta, eritemul cronic migrator... Mergeti la un medic dermatolog.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
Medic primar dermatolog
Poate fi o reactie alergica la o substanta de contact, postintepatura insecta, eritemul cronic migrator... Mergeti la un medic dermatolog.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
Medic primar dermatolog
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4ce fel de boala este?
- 2un fel de herpes. ciuperca?
- 7pata rosie neregulata
- 2pete rosii pe corp!
- 4pete rosii pe umeri
- 8Boala de piele sau alergie?
- 1ma mananca peste tot in cap sub parul capului
- 5Pete rosii pe tot corpul... ajutor!
- 1pete rosii pe obraji
- 0Pete rosii-mov pe spate alungite
- 2pete rosii, dar numai pe lateralele gitului
- 0pete rosii si tari pe picioare
- 2Pete rosii pe mana.
- 2Mici pete rosii pe picioare cu mancarimi ocazionale
- 1Pete rosii cauzate de stres si anzietate?
- 1Muscatura posterior
- 0Pete rosii si degete exfoliate
- 2Pete rosii pe piept si pe fata
- 0Pete roșii pe piele
- 1Pete rosii pe piele
Mai multe informații despre: Pete rosii pe piele
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: