Zona zoster si scoala

20-09-2008
thrac
Nu este medic/terapeut
thrac
Am fost diagnosticat cu Zona Zoster(desi in mod ciudat nu ma mananca, nu ma doare) si as dori sa pot merge in continuare la scoala ca sa nu pierd timpul caci sunt a 12 a si e un an greu.Vreo metoda de izolare a veziculelor?Multumesc Anticipat.
4 comentarii
0
22-09-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca nu va supara puteti merge la scoala, insa sa va feriti de curenti de aer reci si avertizati colegii care nu au facut varsat de vant sa stea mai la distanta de dvs.
0
24-09-2008, ora 00:00
thrac
Nu este medic/terapeut
thrac
Va multumesc Domnule Doctor pentru raspuns!E o forma usoara de 2-3 cm patrati deci ma pot duce caci nu-mi provoaca neplaceri!
0
24-08-2009, ora 10:05
danutza_26
Nu este medic/terapeut
danutza_26
de 6 zile am niste dureri, intepaturi, arsuri groaznice insuportabile in partea dreapta sub coaste aceste dureri au fost asociate cu o dischinezie biliara de catre medicul de familie dar aseara mi au aparut niste pete rosi cu niste bubite mici cu lichid in ele in zona unde am amvut durerile si am mancarimi groaznice si cand ma scarpin ma ustura si inca prezint dureri in zona respectiva
0
26-08-2009, ora 17:50
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca ati facut o zona zoster. Mergeti acum la un medic dermatolog pentru a va prescrie un tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Motivul pentru care cel mai recent vaccin pentru Zona Zoster este eficient în proporție mai mare de 90%
  • Zona zoster sporește riscul de accident vascular cerebral: mecanismele din spatele legăturii dintre cele două condiții, descrise de cercetători
  • Vaccinarea împotriva herpes zoster pentru o bătrânețe sănătoasă
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •