Zvacniri ureche

05-12-2020
FratO
Nu este medic/terapeut
FratO
Buna ziua. Revin cu o problema pe care o am de 3 luni.imi zvacneste urechea dreapta, e ca un spasm, uneori se aude ca bataia de aripi a pasarilor. Acest lucru nu se intampla zilnic, uneori apare dupa 3 zile, uneori doar seara, uneori dimineata si nu e non stop...zvacneste de 2-3 ori, pauza scurta iar zvacneste. Am fost la 2 medici orl, am o rinita alergica inflamatorie, au zis ca s.ar putea din cauza asta, dar iau tratament de o luna si nu vad nicio imbunatatire. Am fost si la neurolog, dpdv neurologic nu am nimic, tensiune arteriala nu am, e perfect normala. Singurul lucru ce mi s.a intamplat ciudat in perioada asta, doar de 2 ori in 3 luni, am simtit ceva in gat si cand am tusit a iesit o bucatica f mica de mancare cu miros ciudat. In rest nu am nicio problema. Mentionez ca sunt femeie, am 32 ani, nu beau alcool, nici cafea, nu fumez. Am 1, 60 si 53 kg. As avea nevoie de un sfat. Va multumesc anticipat pt raspunsuri.
1 comentarii
0
15-12-2020, ora 21:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 cititi Alimente Alergene..si pe ele le excludeti din alimentatie ( alcoolul si cafeaua nu au nici o contributie la rinita alergica)
2. se specifica obligatoriu si sexul fiindaca la un barbat de 30 ani..52 kg deja e prea putin apar multe intrebari... daca vorbim de F... e ok
3. can apar acele sunete, pulsatii trebuie luata tensiunea arteriala si de analizat..ce alimente ati consumat si daca ati consumat apa.
pot fi varziatii de tensiune din acea cauza
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.