e cazul pilulei de a 2 zi?

08-02-2011
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
am avut un contact cu prezervativ dar la urma i s-a scurs sperma pe burta lui pe el in jos si cand m-am dus la baie aveam urme albe in jurul vaginului cum m-am atins, deci nu a intrat in vagin sinici prezervativul nu s-a spart, e vreun risc sa raman insarcinata? sa iau pilula de a 2 zi?
4 comentarii
0
08-02-2011, ora 15:51
ioana_mla
Nu este medic/terapeut
ioana_mla
Ca sa fii sigura, probabil ca da :)
0
08-02-2011, ora 18:19
DNEC
Identitate neconfirmată
DNEC
Depinde de ziua ciclului menstrual/ regularitatea ciclului; daca nu sunteti in perioada de risc, adica intre ziua 9-19 a ciclului menstrual - la un ciclu de 28 de zile, puteti sa nu luati pilula; daca sunteti in acest interval, luati-o; in general nu abuzati de pilula de a 2 a zi; poate da efecte secundare importante; deci mare atentie in viitor!
0
09-02-2011, ora 21:02
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
ah daca asta e intamplarea nu e cazul!!!
0
09-02-2011, ora 21:03
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
nu ai vazut in viata ta ca si tu secreti un lichid si ca nu este doar de la el?????????????????????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul