Simptom ciudat in gat

22-04-2019
ION MARINELA
Nu este medic/terapeut
ION MARINELA
Buna ziua

De cca 2 luni am o problema destul de suparatoare, in sensul ca simt destul de insistent ca am un rest de alimente sau...un corp strain in spatele amigdalei drepte.Cate o data simt ca se deplaseaza putin si atarna ori in partea stanga ori in partea dreapta...este o senzatie tare deranjanta...am incercat cu degetul cu manusa chirurgicala sa ajung acolo dar nu reusesc, deoarece imi vine starea de voma.Sunt zile in care aproape ca ma ustura locul unde stagneaza restul acela.
Am fost la Sanador acum o luna, dar am fost tratata destul de superficial de dl doctor, care se grabea pt ca eram ultimul pacient al dansului...mi-a zis ca am rosu in gat si mi-a dat strepsils si tantum...din respect pt profesia dansului nu am insistat sa il contrazic pt ca eu stiam f bine ce simteam si ca nu era vorba despre o durere in gat...probabil ca era rosie zona respectiva, dar cred ca daca acolo stagneaza un rest este normal sa se inroseasca...in fine i am respectat reteta, dar bine inteles problema nu s-a rezolvat...eu simt din ce in ce mai insistent restul acela sau ce o fi...
am observat ca si daca mananc ceva mai uscat, gensaratele, covrigi , simt ca se lipeste in continuare mici resturi
Va rog ajutati ma cu sfat.Ce pot face?Sa ma duc din nou la Sanador si sa patesc la fel chiar nu mai vreau...

Cu respect
1 comentarii
1
22-04-2019, ora 22:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 trebuie excluse infectiile dentare. care intretin infamatie pe faringe
2 trebuie facut un consult la gastrologie.. pentru a exclude un reflux gastro esofagian.. care irita faringele prin acidul gastric
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  • Corp străin în gât
  •