operatie exostoza la umar
Buna ziua,
Sunt Ana-Maria si as vrea sa ma ajutati si pe mn in legatura cu o operatie de exostoza la umar.Cum o sa fie recuperarea dupa operatie si daca voi putea misca mana mai bine?Imi este f teama de operatie, avand in vedere faptul ca nu am mai fost operata niciodata.
Multumesc frumos, o zi buna!
Sunt Ana-Maria si as vrea sa ma ajutati si pe mn in legatura cu o operatie de exostoza la umar.Cum o sa fie recuperarea dupa operatie si daca voi putea misca mana mai bine?Imi este f teama de operatie, avand in vedere faptul ca nu am mai fost operata niciodata.
Multumesc frumos, o zi buna!
3 comentarii
Buna ziua!
Conduita post-operatorie depinde de localizarea anatomica, de situatia intraoperatorie, de tipul inciziei, de varsta, greutate, conditie fizica, status ocupational, antecedente etc etc etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Conduita post-operatorie depinde de localizarea anatomica, de situatia intraoperatorie, de tipul inciziei, de varsta, greutate, conditie fizica, status ocupational, antecedente etc etc etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
buna ziua,
va rog sa-mi spuneti si mie unde va operati si la cine (am o pb similara. exostoza pe umarul drept)
cu stima,
daniel
va rog sa-mi spuneti si mie unde va operati si la cine (am o pb similara. exostoza pe umarul drept)
cu stima,
daniel
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Fractură de Pilon tibial deschisă de grad IIIB
- 1Menisctomie interna bilaterala
- 1Leziuni menisc grad 2, netratate
- 1Dureri toate articulatiile muschi slabiti
- 1Intrebari fisura tibie
- 6Durere denunchi, șold, glezne, rigiditate
- 9Fractura Calcaneu
- 1Fractură cominutiva calcaneu
- 2Sclerodermie difuza Scl70
- 1Durere oase, articulatii