Intarzierea ciclului
Buna ziua.
Am si eu o problema, prietenei mele i-a intarziat ciclul. Trebuia sa-i vina pe 5, si nici azi nu i-a venit. Mentionez ca am facut sex neprotejat dar am facut coitus interuptus, nu mi-am dat niciodata drumu in ea.
Credeti ca ar putea fi gravida? Sau o fi o dereglare hormonala, chisturi nu are, ca nu o dor ovarele, dar mi-a spus ca o doare burta de cateva ori pe zi, si sanii o dor mereu, nu foarte tare, dar o dor.
Ce poate avea? Are 17 ani, este normal la varsta ei sa intarzie? cel mai mult i-a intarziat prima data cand i-a venit ciclul (8 zile). Care o fi motivul?
Am si eu o problema, prietenei mele i-a intarziat ciclul. Trebuia sa-i vina pe 5, si nici azi nu i-a venit. Mentionez ca am facut sex neprotejat dar am facut coitus interuptus, nu mi-am dat niciodata drumu in ea.
Credeti ca ar putea fi gravida? Sau o fi o dereglare hormonala, chisturi nu are, ca nu o dor ovarele, dar mi-a spus ca o doare burta de cateva ori pe zi, si sanii o dor mereu, nu foarte tare, dar o dor.
Ce poate avea? Are 17 ani, este normal la varsta ei sa intarzie? cel mai mult i-a intarziat prima data cand i-a venit ciclul (8 zile). Care o fi motivul?
9 comentarii
Pe 5. Mentionez ca a facut un test de sarcina si i-a iesit negativ! Luna asta trebuia sa-i vina pe 5.01 insa nu i-a venit nici acum. De obicei ii vine cu 4 zile mai devreme.
Astept pareri!
Astept pareri!
Si eu am patit la fel, aceleasi simptome am avut si cand am facut primul test a iesit negativ, l-am repetat peste 2saptamani si am aflat ca sunt insarcinata.Cam peste 1saptamana si ceva ar trebui sa mai faca un test si atunci vedeti.Sa aveti noroc sa nu fie bebe, poate e doar o intarziere.
Gata i-a venit azi 8.01. Nu mai avem probleme, pfiu ce relaxare :D
Ma bucur pentru voi.Sa aveti mai multa atentie, protejati-va!
Dap, asa vom face de acum in colo. Asta a fost un semnal de alarma mai mult din care am invatat.
Doamne ajuta si sa fiti sanatosi!
Doamne ajuta si sa fiti sanatosi!
milligest
am inceput sa iau anticonceptionalele milligest acum o luna.Acum sunt in prima pauza de 7 zile.Sunt deja la a 5 a zi de pauza si menstruatia inca nu mi-a venit.Din cate am mai citit este posibil sa fie ceva dereglari hormonale.Spunet-mi va rog daca totusi nu imi vine ciclul sa merg normal in continuare cu AC?
am inceput sa iau anticonceptionalele milligest acum o luna.Acum sunt in prima pauza de 7 zile.Sunt deja la a 5 a zi de pauza si menstruatia inca nu mi-a venit.Din cate am mai citit este posibil sa fie ceva dereglari hormonale.Spunet-mi va rog daca totusi nu imi vine ciclul sa merg normal in continuare cu AC?
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2Intarzierea menstruatiei cu Revigedon
- 4Posibila sarcina va rog raspundeti
- 8Menstruatie întârziată..de ce?
- 0sunt îngrijorată din cauza ca nu mi-a venit menstruatia
- 1Intarziere menstruatie aproape 2 luni
- 0Intarziere menstruatie mai mult de 7 zile si test negativ de sarcina
- 3Intatziere menstruatie.ajutor !
- 0Intarzierea ciclului menstrual
- 0Intarziere memstruatie 21 zile
- 1Lipsa menstruatie va rog ajutor
- 0Menstruatie intarziata
- 0Sarcina?
- 0Sunt gravida?
- 3Întârzierea menstruatiei
- 0Mentruatie întârziată, contact protejat
- 0Dereglare menstruale brusca
- 2Bună seara, menstruația mă ține de o săptămâna și jumătate
- 0Posibila sarcina?
Mai multe informații despre: Intarzierea ciclului menstrual menstruatia intarziata
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
