DURERE LA LICHIDE RECI, SUB O LUCRARE NOUA

09-04-2011
MATOMEI
Nu este medic/terapeut
MATOMEI
Buna ziua,
Saptamana trecuta mi s-a facut din semiportelan o lucrare pe maxilarul superior, atat dreapta cat si stg, fara dintii din fata.Dupa pilirea maselelor(sanatoase)pt legatura, am inceput sa am dureri la alimente reci mai putin calde.Am intrebat medicul, inainte de a-mi pune lucrarea noua, daca voi mai avea dureri si mi-a spus ca dupa cimentare nu voi mai avea.Am avut dureri si dupa aceea, mai ales noaptea. Nu au trecut decat 2 zile, dar ma tem ca nu vor inceta durerile.
Va rog sa-mi spuneti parea dvs.

Va multumesc!

Cu stima,
Mona
2 comentarii
0
09-04-2011, ora 09:21
Dr. Sas Adina
Stomatologie, Cluj-Napoca
Dr. Sas Adina
Dupa slefuire, pana la acoperirea dintilor este normal sa aveti sensibilitate. Daca durerile persista si dupa aplicarea lucrarilor este necesara devitalizarea dintilor respectivi (adica trebuie sa se scoata nervii)
0
09-04-2011, ora 12:33
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Multumim d-na doctor..am aflat asa si eu raspunsul.
O zi frumoasa, va doresc !
Adaugă un comentariu / răspuns