dureri insuportabile de umar partea stanga si toata mana
in urma cu cateva sapt.am avut deficit de calciu ionic (spasmofilie, puls accelerat, dureri de cap, etc).In urma cu 2 zile am terminat tratam.injectabil cu glucanolactat de Ca si Mg, doar ca acum m dureri insuportabile de umar partea stanga si toata mana (am senzatia de durere musculara)numai ca porneste de la spate.Mentionez ca in urma cu 2 luni mi-am facut analize de sange, iar in urma cu 5luni mi-am facut si ecografie mamara.Nodul in san nu simt.Ce sa fac ?Sa fac o radiografie?Poate fi din cauza injectiilor de Ca si Mg?Mentionez ca din cauza deficitului de Ca si Mg medicul nestiind diagnosticul m-a pus sa fac o serie de Tomografie craniana, ecografie, tiroidiana, radiografie pulmonara.Ce sa fac?Va rog sa ma sfatuiti.
3 comentarii
Aveţi dreptul să schimbaţi medicul. S-ar părea, din cele ce scrieţi, că, în cazul dv, este bine să folosiţi acest drept.
Din punctul meu de vedere trebuie din nou sa mergeti la medicul dvs si sa i spuneti evolutia.Cind v a pus sa faceti toate aceste analize le a gindit.Apoi daca totusi nu poate sa gaseasca tratamentul cautati un specialist si vorbiti cu dinsul unde sa va orientati pentru ca va cunoaste istoria clinica.
De anul trecut din iulie am niste dureri foarte mari pe partea stanga mai bine zis o durere in zona pieptului, o durere care vine din spate si merge pe sub piept sau deasupra pieptului.De multe ori i-mi este rau atat de tare ma doare, am facut tot felul de analize si nu m-i se gaseste un diagnostic.mi se spune ca este o nevralgie intercostala dar la mine nu cedeaza durerea la nici un antiinflamator.am facut si ct toracic si mi s-a spus ca nu e nimic apoi am facut rmn la coloana si mi s-a pus diagnosticul de polidiscopatie dorsala in faza incipienta.Pot fi de la coloana aceste dureri infernale.Mai am dureri si de la gat in sus.pt durerile in piept am facut si control amanuntit la inima iarasi acelasi raspuns ca nu este nimic.nu stiu unde sa mai apelez.va rog spuneti-mi ce as mai putea face.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3cal-d-vita masticabile
- 5palpitatii-cadere calciu?
- 3durere puternica la umar dupa chimioterapia pentru cancer de colon
- 6Nu stiu de ce s-a intamplat asa !?
- 6durere insuportabila de umar si mana stanga cu amorteala de deget mare
- 16Dureri umar stang
- 3calciu sub limita...
- 1Tetanie, Spasmofilie
- 3durere de umar
- 13Durere de umar, reducere mobilitate...continuata cu durere si reducere mobilitate cot.
- 2Ce inseamna rezultatul acestor analize?
- 1Durere foarte mare in umar
- 1intrebare - ma doare toata mana
- 1Durere umăr
- 1Durere umăr stâng
- 5Durere de umar
- 4Ajutati-ma: durere intre cot si umar, dar numai atunci cand ridic bratul lateral
- 1Disjuncție-Acromio claviculară Gr. 3 dureri
- 2Durere umar stâng în urma unei mișcări bruște
Mai multe informații despre: Spasmofilia Calciu Durere de umar durerea la mana
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: