astm bronsic intrebare
as dori sa stiu.. am voie sa ies afara la aer rece sau sa fac efort? multumesc
3 comentarii
va rog vreau sa stiu! este recomandata miscarea sau statul in casa?
ar trebui sa mergi la medic.fiul meu de 8 ani are astm face tratament.si alearga toata ziua.nu are probleme.datorita tratamentului.si banuiesc ca si eu am astm, am dureri in piept, sufocare la efort, la urcarea scarilor si mai ales seara.e teroare, tusesc mereu.trebuie sa ai grija sa nu ai mucegai, sa eviti umezeala, sa nu fumezi.poti sa iti faci un aerosol cu ser fiziologic.pe mine ma ajuta.sa mergi la un alergolog, iti va spune ce ai si ce sa faci.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 7Dispnee in special la efort acum si in repaos
- 1Raceala si probleme de respiratie
- 1Nu scap de tuse
- 1Respiratie zgomotoasa dupa ce iau benzodiazepine
- 2Interpretare ct
- 0Interstitiu pulmonar accentuat infrahilar bilateral
- 1Intepaturi piept, raceala, bronsita
- 2Inspiratie scurta
- 0Durere toracica persistentă de mai bine de 1 lună și tuse
- 1Radiografie pulmonara