imi este frica tare de extractie unei masele
Buna tuturor! Zille viitoare trebuie sa ma duc la dentist sa-mi scot o masea.Dar imi este frica tare, ma astept sa ma doara si cand imi face anestezia si cand o extrage.Lamuriti-ma si pe mine va rog frumos doare cand imi face anestezia adica imi baga un ac in gingie?daca nu in gingie unde imi baga acul pe langa masea?cate intepaturi o sa fie?cat de dureroase o sa fie? astept raspunsuri
4 comentarii
linisteste-te, iti faci prea multe ganduri!
Acul se baga in gingie si vor fi 2 sau 3 intepaturi, cat va considera medicul. Intepatura doare foarte putin, iar cand iti va scoate maseaua nu vei simti absolut nimic. Mergi fara frica, sunt altele mai nasoale in viata decat o amarata de masea!
Acul se baga in gingie si vor fi 2 sau 3 intepaturi, cat va considera medicul. Intepatura doare foarte putin, iar cand iti va scoate maseaua nu vei simti absolut nimic. Mergi fara frica, sunt altele mai nasoale in viata decat o amarata de masea!
eu de curand mi-am scos o masea..mi-era la fel de frica...dar nu am simtit nimic...nici macar intepatura acului pt anestezie nu e dureroasa.iar cat medicul isi face treaba nu simti nimic...dupa cateva ore posibil sa simti durere dar care va trece si aia pana a doua zi...multa bafta! nu are de ce sa iti fie frica!
Intepatura o face langa masea pe o parte si pe alta?
Da.
Eu zic sa nu iti faci griji, nu te doare absolut deloc nici macar injectia nu te doare ci doar te pisca ca o muscatura de tantar. Dute fara frica !!!
Eu zic sa nu iti faci griji, nu te doare absolut deloc nici macar injectia nu te doare ci doar te pisca ca o muscatura de tantar. Dute fara frica !!!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Este urgenta?Cat de grav?
- 0Abces obraz dupa extractie molar minte
- 1Durere la mestecat/rece/cald la coroana provizorie masea
- 1Durere ATM - CT întreg sau doar CT ATM bilateral?
- 6Veruca/Papilom în cerul gurii.
- 2Chist maxilar cu sinuzită
- 3Radiografie dentara
- 0Despre dinți
- 1Puncte alb-galbui pe mucoasa obrazului
- 1Aparat dentar