Medicamente de crestere (in inaltime) peste 18 ani
As dori si eu sa aflu opinia unui medic (specialist in acest domeniu) in legatura cu produsele de crestere in inaltime prezentate pe urmatoarele sait-uri:
https://growth-flex.com/index.html
http://www.growtaller.net/plus.html
http://www.super-pill.com/
http://www.grow-taller-now.com/
http://tobetaller.com/
http://www.deeptrancenow.com/growtaller.htm
http://www.growtaller.com/
http://www.betaller.com/growing-taller.htm
http://www.growtall.com/
http://www.ortopedi.org/
V-as fi foarte recunoscator daca nu mi-ati oferi un raspuns plin de scepticism de genul celor pe care le-am mai primit pe internet (exemplu: "Chestiile acelea sunt excrocherii. Nu se poate creste peste varsta de 18 ani..." etc.).
Multumiri anticipate.
https://growth-flex.com/index.html
http://www.growtaller.net/plus.html
http://www.super-pill.com/
http://www.grow-taller-now.com/
http://tobetaller.com/
http://www.deeptrancenow.com/growtaller.htm
http://www.growtaller.com/
http://www.betaller.com/growing-taller.htm
http://www.growtall.com/
http://www.ortopedi.org/
V-as fi foarte recunoscator daca nu mi-ati oferi un raspuns plin de scepticism de genul celor pe care le-am mai primit pe internet (exemplu: "Chestiile acelea sunt excrocherii. Nu se poate creste peste varsta de 18 ani..." etc.).
Multumiri anticipate.
2 comentarii
nu sunt medic dar din punctul meu de vd(ca si kinetoterapeut) te sfatuiesc sa nu iei nici un medicament.dar daca vrei sa sti daca mai poti creste, mergi la un endocrinolog sau ortoped.vei face o radiografie si ei o vor citi.asa vei avea un raspuns la intrebarea ta.PS exista sanse sa mai poti creste si dupa 18 ani dar e foarte important sa sti cat ai crescut in ultimul timp(1-2 ani).
m-am uitat cu atentie pe cateva din aceste sit-uri.si eu as vrea sa mai cresc, desi am aproape 21 de ani.
erau persoane adulte care afirmau ca au crescut 6 cm intr-o luna, 2 cm in 2 saptamani.etc...par a fi basme.
preturi:pana in 200 de euro
nu sunt specialist, dar mi se pare abureala. am inteles ca la noi, in romania, exista apatate de crestere care sunt vreo cateva mii de euro.se fixeaza pe oase si trebuie mentinute 1-2 ani.
cred ca se poate sa cresti in inaltime cu aparatele astea, erau cazuri la televizor, am vazut, dar sunt f costisitoare, se vad nashpa (e ca si cand ai avea niste fiare infipte in picioare) si e discomfort fizic (nu mai zic psihic...)
erau persoane adulte care afirmau ca au crescut 6 cm intr-o luna, 2 cm in 2 saptamani.etc...par a fi basme.
preturi:pana in 200 de euro
nu sunt specialist, dar mi se pare abureala. am inteles ca la noi, in romania, exista apatate de crestere care sunt vreo cateva mii de euro.se fixeaza pe oase si trebuie mentinute 1-2 ani.
cred ca se poate sa cresti in inaltime cu aparatele astea, erau cazuri la televizor, am vazut, dar sunt f costisitoare, se vad nashpa (e ca si cand ai avea niste fiare infipte in picioare) si e discomfort fizic (nu mai zic psihic...)
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Fractură de Pilon tibial deschisă de grad IIIB
- 1Menisctomie interna bilaterala
- 1Leziuni menisc grad 2, netratate
- 1Dureri toate articulatiile muschi slabiti
- 1Intrebari fisura tibie
- 6Durere denunchi, șold, glezne, rigiditate
- 9Fractura Calcaneu
- 1Fractură cominutiva calcaneu
- 2Sclerodermie difuza Scl70
- 1Durere oase, articulatii