nas infundat permanent
buna seara! am o problema de ceva timp cu nasul infundat permanent. am avut ambele nari infundate, am facut inhalatii (ceai), si am folosit, pe perioade scurte xilitol si olynth.nara stanga da semne ca s-ar desfunda, sunt pozitii cand chiar respir pe ea, uneori.cea dreapta, insa, se incapataneaza sa nu aiba nici un sentiment, pur si simplu este 'blocata'. as vrea sa aflu cam ce m-ar putea astepta si daca se poate face ceva. multumesc anticipat!
1 comentarii
si eu ma confrunt cu o problema asemanatoare. trebuie sa mergi la orl, sa vezi daca nu ai vreun streptococ, stafilococ sau alte cele in ureche. eu am avut, am tratat cu picaturi dar nu am reusit sa scap total de nasul infundat.
verifica daca nu ai si o deviatie de sept.
sanatate
verifica daca nu ai si o deviatie de sept.
sanatate
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 7Dispnee in special la efort acum si in repaos
- 1Raceala si probleme de respiratie
- 1Nu scap de tuse
- 1Respiratie zgomotoasa dupa ce iau benzodiazepine
- 2Interpretare ct
- 0Interstitiu pulmonar accentuat infrahilar bilateral
- 1Intepaturi piept, raceala, bronsita
- 2Inspiratie scurta
- 0Durere toracica persistentă de mai bine de 1 lună și tuse
- 1Radiografie pulmonara