Durere in regiunea lombara
Buna Ziua am 18 ani, fac sala de 3 ori pe saptamana, astazi cand l-am ridicat pe fratele meu de jos care are 11 kg, am simtit in spate in zona lombara de la inceput o presiune ca dupa aceia (3-10 min) sa am o durere foarte intensa aceasta disparea dupa ceva vreme ( nu complet), si dupa cam o Ora apare din nou cu o intensitate mare scazand progresiv... Eu nu am avut niciodata problema cu zona lombara sau cu spatele... P.S durerea e in partea stanga
3 comentarii
Este posibil ca din cauza suprasolicitarii la sala sau in alte situatii sa aveti ceva probleme la coloana lombara. Durerea merge si spre membrele inferioare ? Apar parestezii, amorteli ?
Va recomand sa faceti un consult la un neurochirurg.
Acesta va va spune ce aveti de facut.
Cu stima:
dr Petre Muresan
Va recomand sa faceti un consult la un neurochirurg.
Acesta va va spune ce aveti de facut.
Cu stima:
dr Petre Muresan
A doua zi durerea nu o mai simt, posibil ca am intins vreun muschi. Mersi oricum pentru raspuns.
Cu multa placere.
Va stau oricand la dispozitie cu tot ce pot sa va ajut,
atat pe dumneavoastra cat si pe cei care se confrunta cu probleme
musculo-osteo-articulare, prin tratamente de recuperare medicala naturiste.
Cu stima:
dr Petre Muresan
Va stau oricand la dispozitie cu tot ce pot sa va ajut,
atat pe dumneavoastra cat si pe cei care se confrunta cu probleme
musculo-osteo-articulare, prin tratamente de recuperare medicala naturiste.
Cu stima:
dr Petre Muresan
Alte subiecte recente din această secțiune: