Durere masea

26-09-2014
Alexandru10012
Nu este medic/terapeut
Alexandru10012
In urma cu 4 zile mi-a fost omorat nervul la masea, , in urma cu 2 zile mi-a fost facuta o obturatie de canal, dupa ce am plecat de la stomatolog am simtit dureri mici cand mestecam, a doua zi de dimineata m-am trezit cu dureri mari la masea nu era umflata. Astazi ma durut maseaua foarte tare sa umflat si ceva sub limba si ma doare si spre ureche o fi ca am fost la scoala dimineata si era frig? Nu am radiografie facuta la masea va rog ce pot sa fac? sa mai treaca acum iau ibuprofen 600. Luni trebuie sa mi se puna plomba definitiva. Si inca ceva am durerea la masea si simt un miros de medicament cand ma doare va rog spuneti-mi ce sa fac.
1 comentarii
0
30-09-2014, ora 15:46
Dr. Durbac Marius
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Durbac Marius
Buna ziua,
in primul rand iti trebuie o radiografie dentara dupa care ar trebui ca medicul stomatolog sa stabileasca care este cauza durerii.
Adaugă un comentariu / răspuns