Pneumotorax - Deviatie de sept.
Buna seara! Am suferit prima operatie de pneumotorax spontan in anul 2014 la plamanul stang. Acum o luna, am patit acelasi lucru la plamanul stang. Intrebarea mea este, dupa cat timp se efectua o operatie de deviatie de sept. Medicul mi-a zis la cel putin un an si ca deviatia de sept doare.. Ma rog, eu cred ca este cam exagerat.. Astept raspunsuri!
2 comentarii
1. cu anestezile locala.. Da.. doare si este disconfortabil...
2. cu anestezie toatala ar fi mai bine..DAR inafara de medicul ORL.. care opereaza + medicul anestezist din acea clinica...care iti asigura viata... NU poate nimeni altcineva sa raspunda la acesta intrebare...
ei isi asuma riscul si o sa.ti spuna cand te opereaza
asa ca mergi in clinica ORL.. unde doresti sa te operezi si o sa afli respunsuri complete
2. cu anestezie toatala ar fi mai bine..DAR inafara de medicul ORL.. care opereaza + medicul anestezist din acea clinica...care iti asigura viata... NU poate nimeni altcineva sa raspunda la acesta intrebare...
ei isi asuma riscul si o sa.ti spuna cand te opereaza
asa ca mergi in clinica ORL.. unde doresti sa te operezi si o sa afli respunsuri complete
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 7Dispnee in special la efort acum si in repaos
- 1Raceala si probleme de respiratie
- 1Nu scap de tuse
- 1Respiratie zgomotoasa dupa ce iau benzodiazepine
- 2Interpretare ct
- 0Interstitiu pulmonar accentuat infrahilar bilateral
- 1Intepaturi piept, raceala, bronsita
- 2Inspiratie scurta
- 0Durere toracica persistentă de mai bine de 1 lună și tuse
- 1Radiografie pulmonara