Referitor nerv extras unui dinte
Buna ziua, am si eu o problema, mi s-a extras nervul unui dinte de aproximativ 2 luni, timp in care am fost la cabinetul stomatologic pentru tratamente de vreo 3 ori, deoerece simteam dureri, apoi mi s-a definitivat lucrarea de aproximativ o saptamana si dupa m-a mai durut cateva zile, apoi a mai incetat, dar dupa o perioada inca 4-5 zile durerea s-a accentuat, nu pot sa ating cu nimic zona respectiva. Care ar fi cauza si ce ma indrumati sa fac ? Medicul care m-a tratat ete plecat din tara pt.cateva zile(4-5 zile ).In eventualitatea unui raspuns, multumesc !
2 comentarii
Maria
ianuarie 24, 2016 la 3:57 pm
Buna ziua domnule doctor, Ma numesc Maria, de curand am facut ecografie abdominla si spre surprinderea mea am primit un diagnostic ingijorator pentru mine care suna asa : Ficat cu dimensiuni normale, usor steatozic, ecostructura granulara, fara leziuni focalizate intraparenchimatoase, calcifiere 5mm, segment VII. Fara detalii de CBIH sau CBEH. VP- 13mm
Colecist- partial contractat -alitiazic
Pancreas- partial explorabilcefalo-corporeal, hiperecogen, dimensiuni normale, omogrn.
Rinichi stang cu dimensiuni normale, fara detalii de SPC, fara imagini tipice de calculi.
Rinichi drept cu dimensiuni normale, fara detalii de SPS, fara imagini tipice de calculi.
Fata de cele de mai sus va rog mult sa-mi explicati cat de grav este si daca mai pot repara ceva, daca exista tratament pentru calcifierea si ecostructura granulara a ficatului.
Mentionez ca am fost diagnosticata in 2009 cu hepatita cr.virus C, am facut tratament perioada iulie 2011-iunie 2012 cu interferon si ribavirina, la final de tratament viremiea fiind NEDETECTABILA. In tot acest timp de la terminarea tratamentului si pana astazi, am luat suplimente naturite pt. sustinerea imunitatii si a intreg organismului, nu in special pentru ficat, dar cu mentiunea si pt. ficat.
An de an am facut ecografii abdominale, dar pana acum nicio ecografie nu a iesit ca anul asta, adica erau in limite normale, ficat omogen, ceea ce-mi spunea ca este bine. Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat. Multumesc !
ianuarie 24, 2016 la 3:57 pm
Buna ziua domnule doctor, Ma numesc Maria, de curand am facut ecografie abdominla si spre surprinderea mea am primit un diagnostic ingijorator pentru mine care suna asa : Ficat cu dimensiuni normale, usor steatozic, ecostructura granulara, fara leziuni focalizate intraparenchimatoase, calcifiere 5mm, segment VII. Fara detalii de CBIH sau CBEH. VP- 13mm
Colecist- partial contractat -alitiazic
Pancreas- partial explorabilcefalo-corporeal, hiperecogen, dimensiuni normale, omogrn.
Rinichi stang cu dimensiuni normale, fara detalii de SPC, fara imagini tipice de calculi.
Rinichi drept cu dimensiuni normale, fara detalii de SPS, fara imagini tipice de calculi.
Fata de cele de mai sus va rog mult sa-mi explicati cat de grav este si daca mai pot repara ceva, daca exista tratament pentru calcifierea si ecostructura granulara a ficatului.
Mentionez ca am fost diagnosticata in 2009 cu hepatita cr.virus C, am facut tratament perioada iulie 2011-iunie 2012 cu interferon si ribavirina, la final de tratament viremiea fiind NEDETECTABILA. In tot acest timp de la terminarea tratamentului si pana astazi, am luat suplimente naturite pt. sustinerea imunitatii si a intreg organismului, nu in special pentru ficat, dar cu mentiunea si pt. ficat.
An de an am facut ecografii abdominale, dar pana acum nicio ecografie nu a iesit ca anul asta, adica erau in limite normale, ficat omogen, ceea ce-mi spunea ca este bine. Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat. Multumesc !
Va rog mult sa-mi raspunda cineva competent la apelul facut mai sus.. Multumesc !
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Este urgenta?Cat de grav?
- 0Abces obraz dupa extractie molar minte
- 1Durere la mestecat/rece/cald la coroana provizorie masea
- 1Durere ATM - CT întreg sau doar CT ATM bilateral?
- 6Veruca/Papilom în cerul gurii.
- 2Chist maxilar cu sinuzită
- 3Radiografie dentara
- 0Despre dinți
- 1Puncte alb-galbui pe mucoasa obrazului
- 1Aparat dentar