cum pot scapa de senzatiile aste ?
Buna ziua problemele mele sunt urmatoarele, am niste ``senzatii`` daca pot sa le zic asa, la sold, spate, gat, ceafa, frunte, si piept de moliciune sau slabire a pielii sau a muschiilor chiar nu imi dau seama cum sa zic, ceva de genu imi da senzatia ca nu as mai simti zonele mentionate mai sus,
Am momente cand ma ia foarte tare moliciunile aste sau slabirea asta musculara la piele sau la muschii de nici nu pot vorbi sau sa stau in picioare, cand ma ia foarte tare la gat sau la spate sau sold daca ma pun in pat ma mai lasa putin, si am si furnicaturi in zonele mentionate mai sus sold, frunte, gat, ceafa, spate, piept, si daca apas pe furnicaturile acelea simt zona circa 3, 4 cm
La toate zonele care le-am scris mai sus, imi da o chestie parca nu as mai simti muschiul intarit...
Cel mai deranjant e la piept si in jurul pieptului, ma incurca foarte mult la vorba slabiciunea asta musculara.
Cand despart mainile de corp sau ma aplec sa iau ceva de jos, in jurul pieptului numai simt nimic, vine de la subrat si inconjoara josul pieptului
E un fel de slabiciune musculara la muschii sau la piele imi da o senzatia de nu as mai simti zonele gat, ceafa, spate, sold, piept, si frunte , chiar nu stiu cum sa ma exprim mai bine sa intelegeti, am scris mai sus ce simt si sper sa va dati seama, si poate sa ma ajutati intr-un fel
MENTIONEZ CAND DAU CU MANA PE ZONELE MENTIONATE MAI SUS ISI REVINE PUTIN, CIRCA 20% !!
Am momente cand ma ia foarte tare moliciunile aste sau slabirea asta musculara la piele sau la muschii de nici nu pot vorbi sau sa stau in picioare, cand ma ia foarte tare la gat sau la spate sau sold daca ma pun in pat ma mai lasa putin, si am si furnicaturi in zonele mentionate mai sus sold, frunte, gat, ceafa, spate, piept, si daca apas pe furnicaturile acelea simt zona circa 3, 4 cm
La toate zonele care le-am scris mai sus, imi da o chestie parca nu as mai simti muschiul intarit...
Cel mai deranjant e la piept si in jurul pieptului, ma incurca foarte mult la vorba slabiciunea asta musculara.
Cand despart mainile de corp sau ma aplec sa iau ceva de jos, in jurul pieptului numai simt nimic, vine de la subrat si inconjoara josul pieptului
E un fel de slabiciune musculara la muschii sau la piele imi da o senzatia de nu as mai simti zonele gat, ceafa, spate, sold, piept, si frunte , chiar nu stiu cum sa ma exprim mai bine sa intelegeti, am scris mai sus ce simt si sper sa va dati seama, si poate sa ma ajutati intr-un fel
MENTIONEZ CAND DAU CU MANA PE ZONELE MENTIONATE MAI SUS ISI REVINE PUTIN, CIRCA 20% !!
3 comentarii
Referitor la intrebarea ta: "Cum pot scapa de senzatiile astea?" raspunsul il vei afla doar dupa ce iti vei face investigatii medicale. Mergi la medicul de familie ca sa te consulte si daca va considera necesar te va orienta catre alte cabinete. Multa sanatate!
---------*, văd că ai aceste simptome de mult timp.
Ai mers la vreun medic pentru analize? Când cauzele medicale pot fi excluse, poți căuta cauzele psihologice ale problemei tale împreună cu un psiholog.
Psihoterapeut Valentina Dragomir
(*modificat de admin)
Ai mers la vreun medic pentru analize? Când cauzele medicale pot fi excluse, poți căuta cauzele psihologice ale problemei tale împreună cu un psiholog.
Psihoterapeut Valentina Dragomir
(*modificat de admin)
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 3Exercitii fizice
- 3Eu chiar sunt Antihristul! Lumea asta este o simulare! Pleroma vine!
- 30Somn hiperfragmentat
- 15S-a vindecat cineva prin credinta?
- 2Psiho traumele cronice se pot trata vindeca?
- 0Imi doresc o prietena
- 5Pronoia? Delir paranoid?
- 7Tehnică bombă pentru a elimina tristețea că nu suntem iubiți de fete
- 2Cofeina atacuri de panica
- 7Sufăr de schizofrenie paranoida și am crize ca o sa fiu torturata