Punte dentara
Mi-am pus o punte dentara, care inca nu este fixa, si simt ca ma strage, ca imi strange dintii pivot.Lucrarea este gata de la inceputul lunii ianuarie! Eu credeam ca nu o sa simt ca am aceasta punte in gura.Ca o sa fie ca si cum am dinti mei!
2 comentarii
Buna ziua, daca lucrarea nu este in fixata, inseamna ca este cimentata provizoriu. Aceasta ar trebui indepartata si verificat de catre dr daca "tine" pe undeva, asta insemnand ca exista surplus de material din lucrare, ce poate crea acea senzatie de tenisune, surplus ce trebuie indeparat. In mod normal nu ar trebui sa aveti aceasta senzatie de tensiune. Intr-adevar, la inceputul cimentarii unei lucrari este normal sa apara o senzatie de discomfort sau de ceva nou in zona respectiva, dar aceasta senzatie dispare cu timpul.
O zi frumoasa.
O zi frumoasa.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Este urgenta?Cat de grav?
- 0Abces obraz dupa extractie molar minte
- 1Durere la mestecat/rece/cald la coroana provizorie masea
- 1Durere ATM - CT întreg sau doar CT ATM bilateral?
- 6Veruca/Papilom în cerul gurii.
- 2Chist maxilar cu sinuzită
- 3Radiografie dentara
- 0Despre dinți
- 1Puncte alb-galbui pe mucoasa obrazului
- 1Aparat dentar