Parere radiografie

23-08-2017
cristiro2
Nu este medic/terapeut
cristiro2
Atasez radiografia.

http://imgur.com/a/YF2Gu

E vorba de o durere in zona premolarului.

Doctorul a zis ca trebuie anestezie, forat si pus plomba, nu trebuie nervul scos. Insa e posibil sa ajunga la nerv si atunci sa-l scoata.

Ceva pareri? Se poate si fara anestezie? (suport bine durerea)

In zona respectiva a mai fost o plomba care se pare ca s-a rupt acum cateva zile.

Multumesc mult.
2 comentarii
1
23-08-2017, ora 11:05
Dr. A I
Dr. A I
Buna ziua, din păcate poza radiografiei nu este bună și nu putem vedea nimic concludent. Data viitoare incercati sa o faceti la un centru care sa o trimita si prin mail.
1
26-08-2017, ora 15:21
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna ziua,
radiografia nu este de calitate buna, exact asa cum a zis si colega mea.
Indiferent daca ar fi de pus plomba sau scos nervul va recomand sa acceptati sa vi se faca anestezie pentru confortul dumneavoastra.Este mult mai usor si simplu si confortabil, plus ca anestezia se va face usor cu ace foarte foarte subtiri si cu anestezic foarte bun care nu va va da reactii adverse.

O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns