Rezectie apicala
Buna ziua..acum 10 zile am trecut printr-o interventie chirurgicala numita rezectie apicala la un molar sus in partea dreapta..pe radiografie se vedea un chist inainte de interventie..m.am umflat in zona respectiva ceea ce este normal..dar dupa vreo 8 zile de la operatie am inceput sa am un fel de cefalee frontala sau mai degraba o sinuzita, iar cand am inceput sa mananc normal pe partea afectata ma doare la rece si cand bag dulce in acea zona..va rog frumos sa-mi raspundeti ce fel de complicatie e sau ce sa fac sa dispara simptomele..va multumesc anticipat !!
2 comentarii
Buna seara, ne-ar trebui o radiografie daca aveti. De preferat dupa operatie dar este buna si radiografia dinaintea interventiei chirurgicale.
Buna dimineata,
Asa cum a spus si colega mea, ar trebui sa faceti o radiografie de control dupa rezectia apicala.
Asa cum a spus si colega mea, ar trebui sa faceti o radiografie de control dupa rezectia apicala.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Este urgenta?Cat de grav?
- 0Abces obraz dupa extractie molar minte
- 1Durere la mestecat/rece/cald la coroana provizorie masea
- 1Durere ATM - CT întreg sau doar CT ATM bilateral?
- 6Veruca/Papilom în cerul gurii.
- 2Chist maxilar cu sinuzită
- 3Radiografie dentara
- 0Despre dinți
- 1Puncte alb-galbui pe mucoasa obrazului
- 1Aparat dentar