Rezectie apicala

14-02-2018
Alexandru Mihalache
Nu este medic/terapeut
Alexandru Mihalache
Buna ziua..acum 10 zile am trecut printr-o interventie chirurgicala numita rezectie apicala la un molar sus in partea dreapta..pe radiografie se vedea un chist inainte de interventie..m.am umflat in zona respectiva ceea ce este normal..dar dupa vreo 8 zile de la operatie am inceput sa am un fel de cefalee frontala sau mai degraba o sinuzita, iar cand am inceput sa mananc normal pe partea afectata ma doare la rece si cand bag dulce in acea zona..va rog frumos sa-mi raspundeti ce fel de complicatie e sau ce sa fac sa dispara simptomele..va multumesc anticipat !!
2 comentarii
0
14-02-2018, ora 21:50
Dr. A I
Dr. A I
Buna seara, ne-ar trebui o radiografie daca aveti. De preferat dupa operatie dar este buna si radiografia dinaintea interventiei chirurgicale.
1
15-02-2018, ora 06:47
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Asa cum a spus si colega mea, ar trebui sa faceti o radiografie de control dupa rezectia apicala.
Adaugă un comentariu / răspuns