Buna ziua, va rog dak cineva poate sa ma ajute!!
Dupa foarte multe investigatii, acum la ultima radiografie pulmonara mi s-a pus diagnosticul de accentuarea desenului interstitial peribronhovascular bilateral, dar nu mi s-a explicat ce inseamna am fost la un doctor care mi-a spus ca am bronsita acuta, mi s-a dat un tratament cu codeina si ventolin mi-a zis sa numai fumez ( precizez fumez de 8 ani, cam 15 tigari pe zi), eu mereu aveam senzatia ca nu pot respira si imi faceam tot timpu analize dar toti doctori imi ziceau ca nu am nimik ca arat ff bine si ca am atacuri de panica... am luat acest tratament nu prea am mai fumat 2 tigari pe zi doar, dar tot bine nu ma simt am inceput sa tusesc iar pt ca tuseam de foarte mult timp si iar nu pot respira acuma imi curge si nasu tare dar racit nu sunt, ma aflu in irlanda de nord dar aici doctori nu imi ofera un tratament curespunzator... dak ma poate ajuta cineva cu un sfat
1 comentarii
Mergeti la medicul de familie sa va explice radiografia. Asa o sa va spuna cat e de grav sau nu
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 7Dispnee in special la efort acum si in repaos
- 1Raceala si probleme de respiratie
- 1Nu scap de tuse
- 1Respiratie zgomotoasa dupa ce iau benzodiazepine
- 2Interpretare ct
- 0Interstitiu pulmonar accentuat infrahilar bilateral
- 1Intepaturi piept, raceala, bronsita
- 2Inspiratie scurta
- 0Durere toracica persistentă de mai bine de 1 lună și tuse
- 1Radiografie pulmonara