Gingie care doare
Acum un an si ceva a inceput sa imi sangereze o gingie la un dinte pe care nu prea am bagat-o in seama. Dupa cateva luni am mers la.un detartraj pt ca devenise vizibil inflamata. Nu m-a ajutat. Am mers in alta parte iar detartraj si degeaba. Am facut un detartraj sub gingie si o saptamana a fost ok dupa care a inceput iar sa fie umflata si sa sangereze si sa doara. M am tot dat cu preparate cu antibiotic, apa de gura, elugel, ata dentara, antibiotic pastile etc si inainte de detatrajul sub gingie (camp inchis) si degeaba. Inflamatia imi trece si revine plus durerea care se duce pana in barba. Acum de ex gingia este ok rozalie si ma doare cam rau..
Poate fi osul afectat? Ult oara stomatologul a spus ca n are ce sa mi mai faca ca gingia arata ok si n are rost sa mi fac radiografie ca nu se vede nimic acolo..
Poate fi osul afectat? Ult oara stomatologul a spus ca n are ce sa mi mai faca ca gingia arata ok si n are rost sa mi fac radiografie ca nu se vede nimic acolo..
2 comentarii
Buna ziua
Ar fi bine sa faceti o radiografie panoramica. Este posibil sa aveti o infectie la distanta, care se manifesta in zona respectiva.
Ar fi bine sa faceti o radiografie panoramica. Este posibil sa aveti o infectie la distanta, care se manifesta in zona respectiva.
Buna ziua,
radiografie si sa vada un medic specialist in parodontologie, v-as sugera eu.
O zi buna!
radiografie si sa vada un medic specialist in parodontologie, v-as sugera eu.
O zi buna!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Este urgenta?Cat de grav?
- 0Abces obraz dupa extractie molar minte
- 1Durere la mestecat/rece/cald la coroana provizorie masea
- 1Durere ATM - CT întreg sau doar CT ATM bilateral?
- 6Veruca/Papilom în cerul gurii.
- 2Chist maxilar cu sinuzită
- 3Radiografie dentara
- 0Despre dinți
- 1Puncte alb-galbui pe mucoasa obrazului
- 1Aparat dentar