Lipsa de aer
Câteodată simt ca nu pot trage aer adanc si o durere in partea dreapta in piept langa san mai mult pe os ca niste înțepături. Mi se întâmplă de cateva ori pe zi indiferent de ceea ce fac deodată simt ca nu mai am suficient aer si nu pot inspira adanc. Dupa cateva minute in care am o respiratie scurta imi revin si respir adanc. Ce analize ar trebui să fac?
1 comentarii
Bună ziua! Când au apărut aceste simptome? Le-ați mai avut și altă dată? Sunt însoțite și de alte manifestări? Vă recomand să faceți o spirometrie pentru evaluarea funcție pulmonare și o radiografie toracică pentru a vedea dacă există leziuni pulmonare (dacă există puteți face CT toracic pentru diagnostic). O zi liniștită!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 7Dispnee in special la efort acum si in repaos
- 1Raceala si probleme de respiratie
- 1Nu scap de tuse
- 1Respiratie zgomotoasa dupa ce iau benzodiazepine
- 2Interpretare ct
- 0Interstitiu pulmonar accentuat infrahilar bilateral
- 1Intepaturi piept, raceala, bronsita
- 2Inspiratie scurta
- 0Durere toracica persistentă de mai bine de 1 lună și tuse
- 1Radiografie pulmonara