Lipsa de aer
Câteodată simt ca nu pot trage aer adanc si o durere in partea dreapta in piept langa san mai mult pe os ca niste înțepături. Mi se întâmplă de cateva ori pe zi indiferent de ceea ce fac deodată simt ca nu mai am suficient aer si nu pot inspira adanc. Dupa cateva minute in care am o respiratie scurta imi revin si respir adanc. Ce analize ar trebui să fac?
1 comentarii
Bună ziua! Când au apărut aceste simptome? Le-ați mai avut și altă dată? Sunt însoțite și de alte manifestări? Vă recomand să faceți o spirometrie pentru evaluarea funcție pulmonare și o radiografie toracică pentru a vedea dacă există leziuni pulmonare (dacă există puteți face CT toracic pentru diagnostic). O zi liniștită!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3am o problema foarte mare cu respiratia simt ca nu am aer suficient
- 15dispnee care se manifesta foarte urat
- 2Probleme cu respiratia, va rog am nevoie de un sfat !
- 8problema respiratorie
- 3fetita mea respira greu noaptea si sforaie
- 4Dificultati in a respira
- 7cat mai am de trait!
- 1problema respiratorie
- 1nu mai poate respira cand plange
- 4baietel de 3 luni care respira greu
- 1Problema respiratie.
- 2Picaturi de nas
- 4respir greu pe nas si nara stingă in drept ochiului se formează o presiune cand suflu
- 45Presiune in piept, nod in gat, greutate in respiratie.
- 2De doua saptamani nu pot respira, senzatie de sufocare
- 5Lipsa aerului, tulburari de somn
- 0probleme de respirație
- 2Nu pot sa respir
- 11Dispnee - cand inspir simt ca un fel de obstructie care nu ma lasa sa respir pe nas
- 8Testat pozitiv cu covid 19
Mai multe informații despre: Dificultatea in respiratie
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: