pleurezie
Am 27 ani m-au internat de o saptamina cu pleurezie dar mi-au spus ca e in cantitate mica..mi-au facut punctie de 2 ori..spuneti-mi va rog, se trateaza pleurezia...sau peste un timp iar va reaparea?
1 comentarii
Bună ziua! Depinde care este cauza pleureziei, poate fi de cauză cardiacă, pulmonară (să însoțească o pneumonie), neoplazică. Mai aveți și alte simptome? Întrebați medicul curant care este cauza pleureziei. Dacă se tratează cauza, atunci este puțin probabil ca pleurezia să mai apară (doar dacă în viitor va avea altă cauză). O zi liniștită!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 7Dispnee in special la efort acum si in repaos
- 1Raceala si probleme de respiratie
- 1Nu scap de tuse
- 1Respiratie zgomotoasa dupa ce iau benzodiazepine
- 2Interpretare ct
- 0Interstitiu pulmonar accentuat infrahilar bilateral
- 1Intepaturi piept, raceala, bronsita
- 2Inspiratie scurta
- 0Durere toracica persistentă de mai bine de 1 lună și tuse
- 1Radiografie pulmonara