Abces dentar dupa extractie?
Buna ziua.In urma cu aproximativ 4 luni mi-am scos o masea care era foarte cariata si ruptă pana la gingie.Am fost si am facut radiografie și am scos-o. Acum de vreo săptămână mi-a iesit un punct cu ceva galben in locul extractiei.Am simtit odată ca ma deranjează cand ma spălăm pe dinti si am dat in locul ăla cu periuta de dinti.Locul nu e dureros Cand ating si chiar s-a inchis bine.Imi puteti spune despre ce e vorba? Va multumesc de răspunsuri.
2 comentarii
Buna ziua, este vorba de o extractie la o masea '' de sus'' sau ''de jos''? Se poate intampla, mai ales la cele din partea de jos, sa patrunda ceva resturi alimentare si sa se ''inchida'' ( vindece ) gingia deasupra. Este indicat sa mergeti la un control la medicul dumneavoastra. Numai bine!
Este vb de maseaua de sus.Zilele următoare o sa ajung la medic. Va multumesc pt raspuns!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Este urgenta?Cat de grav?
- 0Abces obraz dupa extractie molar minte
- 1Durere la mestecat/rece/cald la coroana provizorie masea
- 1Durere ATM - CT întreg sau doar CT ATM bilateral?
- 6Veruca/Papilom în cerul gurii.
- 2Chist maxilar cu sinuzită
- 3Radiografie dentara
- 0Despre dinți
- 1Puncte alb-galbui pe mucoasa obrazului
- 1Aparat dentar