Abces dentar dupa extractie?

26-11-2020
Andreea241
Nu este medic/terapeut
Andreea241
Buna ziua.In urma cu aproximativ 4 luni mi-am scos o masea care era foarte cariata si ruptă pana la gingie.Am fost si am facut radiografie și am scos-o. Acum de vreo săptămână mi-a iesit un punct cu ceva galben in locul extractiei.Am simtit odată ca ma deranjează cand ma spălăm pe dinti si am dat in locul ăla cu periuta de dinti.Locul nu e dureros Cand ating si chiar s-a inchis bine.Imi puteti spune despre ce e vorba? Va multumesc de răspunsuri.
2 comentarii
0
26-11-2020, ora 19:26
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Buna ziua, este vorba de o extractie la o masea '' de sus'' sau ''de jos''? Se poate intampla, mai ales la cele din partea de jos, sa patrunda ceva resturi alimentare si sa se ''inchida'' ( vindece ) gingia deasupra. Este indicat sa mergeti la un control la medicul dumneavoastra. Numai bine!
0
26-11-2020, ora 19:51
Andreea241
Nu este medic/terapeut
Andreea241
Este vb de maseaua de sus.Zilele următoare o sa ajung la medic. Va multumesc pt raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns